Pogledajte fantasticnu asistenciju Luke Modrica

Odigrane su prve utakmice 1. kola ovogodisnjeg izdanja Lige prvaka. Real je na svom Santiago Bernabeu slavio protiv Basela sa 5:1 uz sjajnu asistenciju Luke Modrica.

16.9.2014.
9:39

Real Madrid - Basel 5:1 Liverpool - Ludogorec 2:1 U Skupini B europski prvak Real sjajno je krenuo u novu sezonu Lige prvaka. Madridani su zabili pet komada svicarskom Baselu, a mogli su i deset. Sjajan je na terenu bio Luka Modric koji je u nekoliko navrata bio jako opasan po protivnicki gol, a pogotku Balea za 2:0 prethodila je sjajna asistencija hrvatskog veznjaka.

Real je poveo vec u 15. minuti. Ubacaj sa strane sletio je u kazneni prostor gostiju a tamo Suchy pravi veliku pogresku i salje loptu u vlastitu mrezu. Upravo je to rasteretilo Real koji je krenuo jos zesce. U 28. minuti sjajno je prosao Modric, opalio u same raslje ali je Vaclik skinuo njegov udarac.

Samo minutu kasnije krenuo je uragan Kraljevskog kluba. Modric je poslao sjajnu loptu za Balea koji prebacuje protivnickog vratara i podize prednost na 2:0. Dvije minute kasnije Bale je pronasao Ronalda a ovaj zabija za 3:0. U 37. minuti na odbijenu loptu natrcao je James Rodriguez i zakucao je u mrezu. Odmah u sljedecoj minuti Zuffi je na drugoj strani pronasao Gonzaleza a ovaj salje loptu u sami kut Casillasova gola.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Konacni udarac Svicarcima je zadao Benzema u 80. minuti. Francuz je zabio atraktivan pogodak nakon sto ga je odlicno posluzio Ronaldo.

Druga utakmica u istoj skupini odigrana je na Anfield Roadu gdje je Liverpool teze neko se ocekivalo svladao Ludogorec.

Sva tri pogotka pala su u samoj zavrsnici, u 82. minuti domacine je u vodstvo doveo Balotelli, izjednacio je Abalo u prvoj minuti sudacke nadoknade, a pobjedu Redsima dvije minute kasnije iz penala donosi Gerrard.

Dortmund - Arsenal 2:0 Galatasaray - Anderlecht 1:1 U Skupini D u derbiju veceri Borussija je u Dortmundu slavila protiv Arsenala 2:0. Nijemce je u vodstvo doveo Immobile u zadnjim sekundama prvog dijela, a odmah na pocetku nastavka u 48. minuti konacan rezultat postavio je Aubameyang.

Galatasaray i Anderlecht su podijelili bodove, bilo je 1:1. Poveli su gosti pogotkom Praeta u 52. minuti, a izjednacio je Yilmaz u prvoj minuti sudacke nadoknade.

Skupina A:

Olympiacos - Atletico Madrid 3:2 (Masuaku 14', Afelay 31', Mitroglou 73' /Mandzukic 38', Griezmann 87') Juventus - Malmo 2:0 (Tevez 59' 90')

Skupina B:

Real Madrid - Basel 5:1 (Suchy a.g. 15', Bale 30', Ronaldo 31', James 37', Benzema 80'/ Gonzalez 38') Liverpool - Ludogorec 2:1 (Balotelli 82' Gerrard 90+3'/, Abalo 90+1')

Skupina C:

Monaco - Bayer Leverkusen 1:0 (Moutinho 61') Benfica - Zenit 0:2 (Hulk 5', Witsel 22')

Skupina D:

Dortmund - Arsenal 2:0 (Immobile 45', Aubameyang 48') Galatasaray - Anderlecht 1:1 (Yilmaz 91+1'/Praet 52')