PERIŠIĆ SLAVI NASLOV: / Guardiola i Bayern ostali bez trofeja u zadnjim sekundama

Nogometaši Wolfsburga osvojili su njemački Superkup nakon što su na svome stadionu boljim izvođenjem jedanaesteraca slavili protiv prvaka Bayerna sa 6:5. U osnovnih 90 minuta bilo je 1:1.

1.8.2015.
22:58

Bayern je poveo u 49. minuti pogotkom Arjena Robbena iz gužve, a Wolfsburg je izjednačio u 89. minuti zahvaljujući umješnosti Danca Nicklasa Bendtnera kojem je a desne strane asistirao Kevin de Bruyne. U raspucavanju je svih pet igrača Wolfsburga pogodilo, dok je za Bavarce bio koban promašaj Xabija Alonsa. Za Wolfsburg je do 70. minute igrao hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

Bayernov trener Pep Guardiola tako je i treći put ostao bez ovog trofeja. Prethodne dvije godine je bolja bila Borussia Dortmund, a sada ga je, kad je već bio nadomak pobjede, zaustavio Wolfsburg. Istaknimo i da je Guardiola u ovoj utakmici dao šansu Arturu Vidalu koji je tek prije nekoliko dana kompletirao transfer iz Juventusa.