TRICA NA MAKSIMIRU: / Dinamo lako do slavlja, Henriquez ponovno zabija

Nogometaši hrvatskog prvaka Dinama u utakmici 8. kola Prve HNL pobijedili su na Maksimiru Slaven Belupo s 3:0 (2:0).

29.8.2015.
23:33
PIXSELL, Goran Stanzl

malo je izmijenio momčad u odnosu na onu koja je izborila Ligu prvaka. Matel je bio u sastavu, kao i Sigali, Fernandes i sjajni napadač Henriquez. U veznom redu su igrali Antolić, Rog i Ćorić. Dinamo je očekivano preuzeo inicijativu od prve minute, dok je Slaven na Maksimiru izgledao kao da se unaprijed predao.

UOČI SLAVEN BELUPA: /

Mamić otkrio za koliko bi Dinamo prodao Antu Ćorića

Dinamo je došao u vodstvo autogolom Parackog u 11. minuti, koji je nespretnom reakcijom koji je nespretnom reakcijom nakon ubačaja Antolića svladao svog vratara svladao svog vratara.

Publika i nije uživala

Do tada Modri nisu puno toga pokazali, a možemo slobodno kazati kako ova utakmici i nije bila neka koju će dinamovci pamtiti.

Istina, Dinamo je dominirao čitav tijek susreta, ali ali bez neke posebno upečatljive igre protiv zaista bezopasnih gostiju iz Koprivnice.

Bljeskovi Henriqueza i Matela

Bljesak koji je malobrojnu publiku na Maksimiru digao na noge dogodio se u 44. minuti kada je bljesnula genijalnost Čileanca Henriqueza koji je odlično pucao glavom nakon ubacivanja Ante Ćorića i prebacio vratara Rozmana za 2:0 i miran odlazak na poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme donijelo je prijetnje Pjace, Pivarića i ostalih dinamovaca, ali bez uspjeha. Rozman je sve uspješno skidao. Sve do 77. minute. Rumunj Matel odigrao je dupli pas s Henriquezom i lijepo s vrha kaznenog prostora poslao loptu u suprotni kut. Matel je zabio s nekih 17 metara.

Utakmicu na stadionu Maksimir pratilo je oko 1000 gledatelja, a sudio je Jurica Mihalj iz Velike Mlake.

Ovom pobjedom, Dinamo je potvrdio prvo mjesto na prvoligaškoj ljestvici.

Rijeka - Osijek (21.00)

Ljestvica: 1. Dinamo 8 4 4 0 16-4 16 2. Split 8 3 2 2 7-7 11 3. Rijeka 7 2 5 0 11-7 11 4. Lokomotiva 8 3 1 4 15-13 10 5. Hajduk 7 2 4 1 9-8 10 6. Inter 7 2 4 1 6-8 10 7. Istra 1961 8 2 4 2 12-15 10 8. Slaven Belupo 8 2 3 3 14-16 9 9. Osijek 7 1 2 4 5-12 5 10. Zagreb 8 0 3 5 7-15 3