OSVOJENA 'KUĆA TERORA': / Barcelona prekinula post star deset godina! Nastavili se Rakitićevi problemi

U prvoj utakmici četvrtfinala španjolskog kupa Kralja, nogometaši Barcelone u četvrtak su navečer pobijedili Real Sociedad na Estadio Anoetau rezultatom 1-0.

19.1.2017.
23:07
AFP, ANDER GILLENEA

Za razliku od Real Madrida, koji je jučer šokantno poražen na Santiago Bernabeu od Celte 2-1, Barcelona je, doduše teško, ali opet uzela bodove protiv neugodnog Real Sociedada zahvaljujući golu iz kaznenog udarca Neymara.

Na društvenim mrežama pojavila se diskusija o tome je li Neymar simulirao, da li je uopće bio kazneni udarac ili ništa od navedenog.

Rulli rušio Neymara

No, na snimci jasno je vidljivo kako ga je vratar Real Sociedada Rulli rušio u kaznenom prostoru.

Barcelona je posljednji put slavila na Anoeti u svibnju 2007. godine. Od tada je na osam gostovanja doživjela pet poraza uz tri neodlučena ishoda. Sve do ovog ogleda.

Rakitić igrao do 69. minute

"Kuću terora", kako su Katalonci prozvali stadion Anoeta, 'srušio' je Neymar golom iz jedanaesterca u 21. minuti. Brazilac je sam izborio kazneni udarac, a potom ga sigurno realizirao. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je za Barcu do 69. minute kada ga je zamijenio Denis Suarez.

U posljednja tri mjeseca, Rakitić je svih 90. minuta odigrao svega tri puta. Tako su se problemi za Rakitića nastavili i u ovom susretu.

Jer, Vatreni nikako da dobije povjerenje od svog trenera Luisa Enriquea koji ga je stavio na klupu i drastično smanjio minutažu. Povjerenje koje je imao prije.

Uzvrat je 26. siječnja na Camp Nou.

REZULTATI:

Real Sociedad - Barcelona 0-1 (Neymar 21-11m) Atletico Madrid - Eibar 3-0 (Griezmann 28, Correa 60, Gameiro 68)đ

Igrano u srijedu: Real Madrid - Celta Vigo 1-2 (Marcelo 69 / Aspas 64, Castro 70) Alcorcon (II) - Alaves 0-2 (Gomez 89,90+3)

UZVRATNI SUSRETI 24. siječnja Alaves - Alcorcon (prva utakmica 2-0)

25. siječnja Celta - Real Madrid (prva utakmica 2-1) Eibar - Atletico Madrid (prva utakmica 0-3)