ORANJE ZASJALE U AMSTERDAMU PROTIV BUGARA: / Švedska razmontirala Bjelorusiju

Nizozemska je u nedjelju s 3-1 u Amsterdamu u 7. kolu skupine A pobijedila Bugarsku te ostala u igri za SP u Rusiji.

3.9.2017.
20:03
PIXSELL

Nizozemska je povela već u 7. minuti kada je Propper iz blizine pospremio ubačaj Blinda. U 67. Blind je bio ponovno asistent, a iz jako slične situacije kao i kod prvog gola, zabila je zvijezda Bayerna iz Munchena Robben. Samo dvije minute kasnije nadu Bugarima dao je Kostadinov s(p)retnim golom.

DVA DANA JE HRVATSKOJ TREBALO DA POBIJEDI KOSOVO: Mučili smo se do 74. minute, a onda se ukazao Vida

No, u 80. minuti, Bugarsku (pogodili prečku u prvom dijelu) je dotukao gol Proppera. Vrijedi spomenuti kako je Arjen Robben na vječnoj ljestvici strijelaca u Nizozemskoj na osmom mjestu pretekao legendarnog pokojnog nogometaša Johana Cruyffa. Robben je sad na 34 gola, a u njih 95 je bio kapetan momčadi Nizozemske.

Vodstvo u skupini A uvjerljivom 4-0 na gostovanju kod Bjelorusije privremeno je preuzela Švedska, koja je veći dio posla odradila u prvom poluvremenu nakon kojeg su imali 3-0 golovima Forsberga, Nymana i Berga. Konačnih 4-0 postavio je Granqvist s bijele točke u 84. minuti.

U skupini Farski Otoci su zahvaljujući pogotku Sorensena (32) svladali Andoru, dok je u skupini H Estonija do pobjedničkog pogotka nad Ciprom stigla u 93. minuti. Strijelac je bio Kait.