Nova sporna situacija: Suci pogurali Rijeku do pobjede?

Nogometaši Rijeke zadržali su korak za Dinamom. U 3. kolu prvenstva s 1:0 su slavili kod Istre 1961 i tako nastavili s maksimalnim učinkom u novoj sezoni.

4.8.2014.
22:25

Gol vrijedan tri boda opet je iz jedanaesterca zabio Ivan Krstanović, a pao je u kasnoj fazi dvoboja. Igrala se 79. minuta kada je lopta u kaznenom prostoru u ruku pogodila Obšivača i sudac Šimčić je pokazao na bijelu točku. Domaći navijači nisu bili oduševljeni tom odlukom...

Slična situacija dogodila se nekih 15-ak minuta ranije, ali u kaznenom prostoru Rijeke. Leškovićeva ruka promijenila je smjer lopte, ali sudac to nije vidio kao jedanaesterac za domaćine.

Favorizirana Rijeka se nije iskazala na teškom gostovanju kod Istre, mogli su domaćini i najmanje do boda. Zaustavili su odlične napadače gostiju, ali do boda nisu došli. Najbolji priliku su imali u 10. minuti, kada je Ivančić zapucao dobro dodavanje Husejinovića.

Rezultati: Istra 1961 - Rijeka 0-1 (Krstanović 79-11m) Zagreb - Lokomotiva 2-0 (Stepčić 79, Šulc 82) Dinamo - Zadar 5-0 (Čop 25, 80, 90, Ademi 28, Soudani 52) Osijek - Split 1-1 (Mišić 20 / Glavina 18) Hajduk - Slaven Belupo 2-0 (Caktaš 43, Maglica 78)

Redoslijed: 1. Dinamo 9 2. Rijeka 9 3. Split 5 4. Hajduk 4 5. Lokomotiva 3...