NEVJEROJATNI RASPLET: / Nica golčinama razbila jaki PSG i otvorila put Subašiću i Monacu prema naslovu

U derbiju 35. kola francuskog nogometnog prvenstva Nica je na stadionu Allianz Riviera pobijedila Paris St Germain 3-1 i time možda i riješila borbu za naslov prvaka.

30.4.2017.
23:23
AFP, VALERY HACHE

Nica je ovom pobjedom pomogla vodećem Monacu koji polako može početi pripremati proslavu naslova. Monaco sada ima tri boda više i utakmicu manje od PSG-a što je velika prednost uoči zadnja tri kola.

Pobjedu Nici donijeli su Mario Balotelli (26), Ricardo Pereira (48) i Anastasios Donis (90+2), dok je pogodak za goste zabio Marquinhos (64).

Motta i di Maria bili iznimno loši

Očajnu predstavu Parižana upotpunili su Thiago Motta i Angel di Maria koji su u završnici susreta zaradili crvene kartone. Motta u 89. minuti zbog udaranja protivnika, a Di Maria u trećoj minuti nadoknade zbog oštrog prekršaja.

U ranije odigranom susretu Marseille je na gostovanju pobijedio Caen 5-1, a jedini pogodak za domaći sastav zabio je hrvatski nogometaš Ivan Santini. Bio je to njegov već 14. ligaški pogodak ove sezone i trenutačno je na diobi šestog mjesta ljestvice strijelaca le Championnata.

Santini zabio

OM je već nakon pet minuta vodio 2-0 golovima Floriana Thauvina i Maximea Lopeza. Santini je u devetoj minuti smanjio na 1-2, ali je Lopez u 27. minuti zabio za 3-1. U nastavku susreta Thauvin je zabio još dva gola (63, 89) za konačnih 5-1.

Ovom pobjedom Marseille se približio Bordeauxu na samo bod zaostatka u borbi za Europu. Bordeaux je na gostovanju kod Dijona odigrao bez golova.

Monaco vodeći u prvenstvu

Na ljestvici vodi Monaco sa 83 boda, PSG je drugi sa 80 bodova, dok je Nica treća sa 77 bodova. Do kraja prvenstva su tri kola, no Monaco ima i utakmicu manje.

Zadnja dva mjesta koja vode u niži rang natjecanja trenutačno drže Nancy (32) i Bastia (31). Caen je na 18. mjestu koje vodi u dodatne kvalifikacije sa 33 boda, koliko ima i Dijon stepenicu više. U opasnoj zoni je i Lorient sa 34 boda.

REZULTATI: Nica - PSG 3-1 (Balotelli 26, Pereira 48, Donis 90+2 / Marquinhos 64) Dijon - Bordeaux 0-0 Caen - Marseille 1-5 (Santini 9 / Thauvin 2,63,89, Lopez 5,27)

U subotu: Guingamp - St Etienne 0-2 (Pajot 61, Hamouma 86-11m) Montpellier - Lille 0-3 (De Preville 13-11m, Xeka 56, Terrier 75) Nantes - Lorient 1-0 (Sala 89) Bastia - Rennes 1-0 (Crivelli 68) Metz - Nancy 2-1 (Sarr 28, Nguette 53 / Maouassa 41) Monaco - Toulouse 3-1 (Glik 49, Mbappe 64, Lemar 75 / Toivonen 46)

U petak: Angers - Lyon 1-2 (Ndoye 49 / Valbuena 17, Fekir 41)