NASTAVIO TAMO GDJE JE STAO: / Briljantnom Poljaku je jedno poluvrijeme bilo dovoljno za hat-trick

Poljski nogometaš Robert Lewandowski još je jednom pokazao zašto je jedan od najtraženijih napadača današnjice.

20.8.2016.
14:28

Nogometaši Bayerna u petak su u prvom kolu Njemačkog kupa kao gosti svladali niželigaša Carl Zeiss Jenu s 5-0, a Lewandowskom je bilo dovoljno jedno poluvrijeme da upiše hat-trick. Zabio je 28-godišnji Poljak već u trećoj minuti, u 34. je povećao prednost Bavaraca na 2-0, a potom u 43. na asistenciju Francka Riberyja potvrdio prvi ovosezonski hat-trick.

Nije htio iz Bayerna

Lewandowski je prošle sezone zabio 42 pogotka u 51 nastupu za Bayern u svim natjecanjima, a i u novoj je sezoni očito odlučio nastaviti tamo gdje je stao. Tijekom ljeta su ga tražili mnogi klubovi, najčešće se spominjao Real Madrid koji tijekom aktualnog prijelaznog roka nije doveo nijedno zvučno pojačanje, ali Poljak je odlučio ostati u momčadi koju od ove seznone vodi talijanski stručnjak Carlo Ancelotti.

Bayern je, inače, utakmicu protiv Jene okončao pobjedom 5-0, a u drugom su poluvremenu zabili Arturo Vidal i Mats Hummels koji se ljetos vratio u klub nakon osam godina u Borussiji Dortmund. Potencijalni hrvatski reprezentativac Fabian Benko u igru je ušao u 77. minuti.