NA PUTU PREMA TROSTRUKOJ KRUNI: / Celtic s bivšim dinamovcem još jednom sredio omražene Rangerse

Nogometaši Celtica izborili su plasman u finale Škotskog kupa nakon što su na Hampden Parku pobijedili najvećeg rivala Rangers 2-0.

23.4.2017.
16:02
Screenshot

Golove za pobjedu postigli su Callum McGregor u 11. i Scott Sinclair u 51. minuti iz jedanaesterca. Jozo Šimunović je odigrao cijeli susret za Celtic, a u 78. minuti je dobio žuti karton.

Finale protiv Aberdeena

Celtic je ove sezone bio bolji od Rangersa i u polufinalu Liga kupa kada je pobijedio 1-0. Kasnije je u finalu slavio protiv Aberdeena 3-0. Isti suparnici igrat će i u finalu Škotskog kupa jer je Aberdeen u drugom polufinalu u subotu pobijedio drugoligaša Hibernian 3-2. Finala Kupa je 27. svibnja na Hampden Parku.

Celtic je već odavno osigurao i naslov prvaka, pa ima priliku osvojiti trostruku krunu.