MUČENJE NA POLJUDU: / Hajduk na jedvite jade do pobjede, salve zvižduka za dojučerašnjeg miljenika

Nogometaši Hajduka u 16. su kolu domaćeg prvenstva na svome Poljudu svladali Lokomotivu s 1-0 i skočili, barem privremeno, na treće mjesto.

19.11.2016.
19:12

Trener Splićana Marijan Pušnik ostao je prije početka utakmice bez vratara Lovre Kalinića koji je otpao zbog ozljede vrata, a na golu ga je zamijenio Dante Stipica. Mučio se Hajduk većim dijelom utakmice, teško je pronalazio prostor pored bunkera Lokomotive koju je vodio novi trener Mario Tokić.

Inter bolji od Splita

U 61. minuti gosti su napokon kapitulirali. Kvesić je ubacio s lijeve strane, a Hamza Barry s desetak metara udaljenosti smjestio loptu u mrežu. Tri minute kasnije u igru je ušao Franck Ohandza kojeg su domaći navijači propisno izviždali jer je odbio produljiti ugovor s klubom.

'HLADNIJE NEGO U SIBIRU': /

Pogledajte opaku poruku koju je Torcida poslala treneru i igračima

Hajduk je uspio sačuvati prednost do kraja i skočiti na treće mjesto bez kojeg opet može ostati ako Osijek u nedjelju sruši Cibaliju. Splićani za vodećom Rijekom zaostaju velikih deset bodova, dok od Dinama imaju pet bodova manje.

U drugoj utakmici subotnjeg programa Inter je u Zaprešiću svladao Split s 2-0.