MOŽE LI NAKON OVOGA IZBJEĆI OTKAZ? / Mourinho doživio novi krah s Chelseajem!

Očajna sezona za nogometaše Chelseaja i njihova menadžera Josea Mourinha u utorak je postala još očajnija. Aktualni engleski prvak oprostio se od borbe za naslov u Liga kupu već u osmini finala.

27.10.2015.
23:41
AFP, OLI SCARFF

Uspješniji je na svome stadionu Britannia bio Stoke City koji je slavio poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca. Nakon 90 minuta i produžetaka rezultat je bio 1:1, da bi prilikom izvođenja udaraca s bijele točke svih pet domaćih igrača bilo precizno, dok je za Chelsea u posljednjoj seriji promašio Eden Hazard. Točnije, njegov je udarac sjajno obranio golman Stokea Jack Butland.

U osnovnom dijelu utakmice Stoke je poveo u 52. minuti briljantnim pogotkom Jonathana Waltersa, a nadu Chelseaju je u prvoj minuti sudačke nadoknade vratio Loic Remy. Dvije minute kasnije je domaći branič Philipp Bardsley dobio drugi žuti karton, ali gosti to u produžecima nisu znali iskoristiti.

S obzirom da je u deset kola Premierlige doživio već pet poraza i nalazi se tek na 15. mjestu, a sada je ispao i iz Liga kupa, Joseu Mourinhu se sve više trese stolac i pitanje je koliko će još dugo vlasnik Chelseaja Roman Abramovič imati strpljenja.

Podsjetimo da je nešto ranije iz istog natjecanja ispao i Arsenal koji je doživio težak poraz od drugoligaša Sheffield Wednesdaya.