MOURINHOV STROJ NEUMOLJIVO GAZI: / United u tri minute dao tri gola, Lukaku opet zabio, Vragovi ovako nešto ne pamte 110 godina

Manchester United upisao je nova tri boda u drugom kolu Premier lige. Na gostovanju kod Swansea Cityja slavili su s 4:0.

19.8.2017.
15:21

Momčad Josea Mourinha dominirala je od prve do posljednje minute. U prvom poluvremenu imala je 65 posto posjeda lopte, te je ukupno imala devet udaraca, za razliku od domaćina koji su imali tri.

Swansea je prvi zaprijetio. Već u trećoj minuti tresla se greda Manchester Uniteda. Jordan Ayew prošao je dvojicu braniča u tukao s ruba kaznenog prostora, međutim nije imao sreće.

Baš kao što je u desetoj minuti nije imao niti Phil Jones. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca tukao je glavom, ali lopta također odsjela na gredu.

Većih prilika nije bilo sve do 36. minute kada je Marcus Rashford tukao iz izgledne situacije, ali je Lukasz Fabianski obranio.

U 45. je vratar Swanseaja zaustavio pokušaj Paula Pogbe, ali je malo potom primio gol. Eric Bailly dao je svoj prvi gol za Crvene vragove udarcem glavom.

Iako su i u nastavku pritiskali, gosti su tek u završnici ekplodirali. U razmaku od 81. do 84. minute dali su tri pogotka.

Prvi je djelo Romelua Lukaku, potom je na scenu stupio Paula Pogba, a Anthony Martial je nakon sjajnog solo prodora po četvrti put matirao Fabianskog.

United je tako po prvi put od sezone 1907.--1908. zabio četiri li više golova u prve dvije utakmice nove sezone. U provm su kolu četiri gola dali i West Hamu.