MOURINHOV DŽOKER BACIO OLD TRAFFORD U TRANS: / Manchester United slavio u velikom derbiju Premier lige

U velikom derbiju desetog kola engleske Premier lige nogometaši Manchester Uniteda su na svome Old Traffordu pobijedili Tottenham s 1-0. Jedini je strijelac u 81. minuti bio Anthony Martial.

28.10.2017.
15:50

Drugi United sada ima 23 boda, dva manje uz utakmicu više od vodećeg gradskog suparnika Manchester Cityja, koji kasnije u subotu gostuje kod West Bromwich Albiona, dok je treći Tottenham ostao na 20 bodova.

Martial najbolji džoker

United je do pobjede došao poslije sjajno odigranog kontranapada u 81. minuti. Romelu Lukaku je glavom prebacio loptu do Martiala koji je izbio sam pred Huga Llorisa i poslao loptu u mrežu.

Martialu je ovo bio četvrti gol ove sezone u engleskom prvenstvu kada je ušao s klupe, nijedan drugi igrač u ligi se ne može pohvaliti time.

United je, pak, u prvih pet domaćih premierligaških utakmica sezone sačuvao mrežu čistom što mu je posljednji put uspjelo u sezoni 2007/08.