Messi, vidi ovo: Kakva Rakiticeva majstorija iz slobodnjaka!

Nogometasi Barcelone rutinski su odradili prvu utakmicu 1/16 finala Kupa kralja slavivsi u gostima kod treceligasa Huesce sa 4:0. Prvi gol na utakmici postigao je Ivan Rakitic.

4.12.2014.
8:26

Igrala se 12. minuta utakmice kada je dosuden slobodan udarac za Barcelonu, a izvodac je bio upravo hrvatski nogometni reprezentativac. S nekih 25 metara opalio je snazno i precizno, a lopta je odsjela u gornjem kutu nemocnog vratara.

Preostale golove za Barcu zabili su Andres Iniesta nakon asistencije Rakitica, te Pedro i Rafinha, dok je hrvatski veznjak igrao do 63. minute.

Atletico Madrid Marija Mandzukica je slavio na gostovanju kod treceligasa L'Hospitaleta s 3:0, te je kao i Barcelona prakticki osigurao prolaz dalje i uoci uzvrata. Hrvatski napadac u tom susretu nije zaigrao, a strijelci za pobjednicki sastav bili su Griezmann, Gabi i Rodriguez.