MESSI HAT-TRICKOM UBACIO ARGENTINU NA ZADNJI VLAK ZA RUSIJU: / Svjetsko prvenstvo ipak neće biti 'šuplje'

11.10.2017.
8:06

Uz Brazil koji je već ranije projurivši kvalifikacijskom skupinom osigurao odlazak u Rusiju, u noći na srijedu, nakon dramatičnih utakmica i istih takvih raspleta, slavilo se u Urugvaju, Argentini i Kolumbiji. Navedene države igrat će na svjetskoj nogometnoj smotri za što šansu ima i Peru kroz dodatne kvalifikacije protiv Novog Zelanda.

Argentina je susret u Ekvadoru otvorila očajno, već u prvoj minuti bili su u rezultatskom minusu nakon što je Romario Ibarra pogodio za prednost domaćina. Minus na semaforu i pozicija na ljestvici koja je vodila ravno u očaj rezultirali su ipak novom briljantnom predstavom jednog od najboljih svih vremena. Na scenu je, naime, tada stupio Lionel Messi.

"Srećom smo brzo reagirali nakon što je Ekvador zabio. Bogu hvala, ostvarili smo ono što smo tražili", kazao je nakon utakmice Messi.

Ovo s brzom reakcijom odnosi se na njegove golove iz jedanaeste i osamnaeste minute kojima je Argentina okrenula rezultat u svoju korist. Stigao je Barcelonin napadač kompletirati hat-trick u 62. za konačnih 3-1 i veliko slavlje u svlačionici i domovini.

Urugvaj - Bolivija 4-2

Peru - Kolumbija 1-1

Brazil - Čile 3-0