LUDILO DILJEM EUROPE: / Potop Zmajeva u Belgiji, Ronaldov poker golova, uvjerljivi Francuzi i Nizozemci

Reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je težak poraz na gostovanju kod Belgije u drugom kolu skupine H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

7.10.2016.
22:52
AFP, FRANCK FIFE

Belgija je pred svojim navijačima u Bruxellesu deklasirala izabranike Mehmeda Baždarevića s 4-0 i došla do druge pobjede u kvalifikacijama. Domaćin je poveo u 26. minuti kada je Ciman ubacio u peterac, a Spahić nespretnom reakcijom svladao vlastitog golmana Begovića. Tri minute kasnije već je bilo 2-0. Bivši hrvatski reprezentativac Mato Jajalo, kojem je ovo bio debi za BiH, poklonio je loptu Belgijancima i omogućio Mertensu da proigra Edena Hazarda koji je izbio pred Begovića, mirno ga zaobišao i pogodio praznu mrežu. U 60. je minuti Mertens ubacio iz kuta s lijeve strane, a Alderweireld fantastično petom skrenuo loptu u mrežu za 3-0. Priču je u 79. minuti zaključio Romelu Lukaku.

ITALIJA I ŠPANJOLSKA PODIJELILE BODOVE: /

Sudar velikana obilježila je Buffonova pogreška

U istoj skupini Grčka je s 2-0 bila bolja od Cipra, dok je Estonija s 4-0 pobijedila Gibraltar. Belgija i Grčka su na vrhu s maksimalnih šest bodova.

Švicarci slavili u Budimpešti

Europski prvaci Portugalci su nakon poraza od Švicarske (0-2) na startu kvalifikacija 'bijes' iskalili na Andori koju su u Aveiru deklasirali sa 6-0. Nesretni Andorci su kraj dočekali sa samo devetoricom igrača jer je u 62. minuti isključen Rubio, a devet minuta kasnije i Rebes. Četverostruki je strijelac bio Cristiano Ronaldo, dok su za preostali pogodak zaslužni Joao Cancelo i Andre Silva. Ronaldo je prvi put u karijeri zabio četiri gola u jednoj utakmici za reprezentaciju.

U skupini B su do iznenađujuće pobjede došli Farski Otoci koji su u gostima svladali Latviju s 2-0. Švicarska je, pak, u Budimpešti pobijedila Mađarsku s 3-2. Odlučujući je pogodak u 90. minuti zabio Valentin Stocker. Momčad Vladimira Petkovića vodi na ljestvici sa šest bodova, a Farski Otoci su drugi s četiri.

Gameiro predvodio Francuze

U skupini A Francuska je na Stade de Franceu s 4-1 nadigrala Bugarsku. Gosti su poveli u šestoj minuti iz jedanaesterca, ali nakon toga su im kola krenula nizbrdo. Već do poluvremena su Gameiro, Payet i Griezmann postavili stvari na svoje mjesto, a u nastavku je Gameiro svojim drugim pogotkom zaključio priču.

Nizozemska je istim rezultatom (4-1) u Rotterdamu bila bolja od Bjelorusije. Dvostruki je strijelac za Oranje bio Quincy Promes kojem su to prvi golovi za reprezentaciju, a po jedan su pogodak dodali Klaassen i Janssen. Švedska je pogotkom Lustiga slavila na gostovanju kod Luksemburga s minimalnih 1-0. Nizozemska, Francuska i Švedska imaju po četiri boda poslije dva kola.

Kvalifikacije za SP, 2. kolo:

SKUPINA A

Francuska - Bugarska 4-1 (Gameiro 23, 59, Payet 26, Griezmann 38 / Aleksandrov 6 - 11m)

Luksemburg - Švedska 0-1 (Lustig 58)

Nizozemska - Bjelorusija 4-1 (Promes 15, 31, Klaasen 56, Janssen 64 / Rios 46)

LJESTVICA: Francuska, Nizozemska i Švedska po 4 boda, Bugarska 3, Luksemburg i Bjelorusija po 1

SKUPINA B

Mađarska - Švicarska 2-3 (Szalai 53, 71 / Seferović 51, Rodrigues 67, Stocker 90)

Latvija - Farski Otoci 0-2 (Nattestadt 19, Edmundsson 70)

Portugal - Andora 6-0 (Ronaldo 2, 4, 47, 68, Cancelo 44, Silva 86)

LJESTVICA: Švicarska 6, Farski Otoci 4, Portugal i Latvija po 3, Mađarska 1, Andora 0