LUDI DAN HRVATA U ITALIJI: / Jedan u tri minute zabio i asistirao, drugi u 27 minuta 'popio' pet komada

Mladi hrvatski nogometni reprezentativac Stipe Perica (21) prometnuo se u junaka svoga Udinesea u 33. kolu talijanskog prvenstva.

23.4.2017.
17:40

Perica je u domaćem okršaju protiv Cagliarija (2-1) ušao u igru u 65. minuti i pogotkom i asistencijom poveo svoju momčad prema pobjedi. U 70. minuti je opalio s 20 metara i pogodio gornji lijevi golmanov kut za vodstvo 1-0. Samo tri minute kasnije je nakon kornera asistirao Gabrielleu Angelli za povećanje prednosti. Gosti su do kraja samo ublažili poraz preko Marca Boriella.

DRUGO MJESTO JE SVE DALJE: /

Napolitanci kiksali pa se obrušili na suca

Peti gol sezone

Perici je to peti ovosezonski pogodak u Seriji A, a njegova momčad na ljestvici zauzima 11. mjesto. Drugi Hrvat u sastavu Udinesea Andrija Balić i ovom je prilikom ostao na klupi.

Za razliku od Perice, očajan je dan imao naš Josip Posavec na vratima Palerma. Hrvat je na gostovanju kod Lazija već do 27. minute pet puta morao vaditi loptu iz mreže, a na koncu su Rimljani slavili sa 6-2. Ciro Immobile je pogocima u osmoj i devetoj minuti 'načeo' Posavca, a potom je tri gola u samo šest minuta upisao Balde Keita za najbrži hat-trick u povijesti Serije A.

Pašaliću 90 minuta

U drugom poluvremenu je Andrea Rispoli s dva pogotka za goste smanjio zaostatak, a konačnih je 6-2 postavio Luca Crecco. Kod domaćih su na klupi ostali Duje Javorčić i rezervni vratar Ivan Vargić. Lazio se ovom pobjedom vratio na četvrto mjesto, dok je Palermo pretposljednji i gotovo je siguran putnik u drugu ligu.

Neočekivani je kiks upisao Milan koji je na svome San Siru izgubio od Empolija s 1-2. Goste su do prednosti odveli Leven Mčedlidze i Mame Thiam, a poraz Rossonera je ublažio Gianluca Lapadula. Naš Mario Pašalić je odigrao svih 90 minuta za Milan.