LUDA UTAKMICA U ŠPANJOLSKOJ: / Sevilli ovakav pothvat nije uspio već 22 godine!

Vrlo je zanimljiva bila prva utakmica subotnjeg programa 12. kola španjolskog prvenstva u kojoj je Sevilla kao gost svladala Deportivo s 3-2.

19.11.2016.
16:01
AFP, MIGUEL RIOPA

Andalužani su došli do pobjede iako su gubili s 0-2, a u zaostatku su se našli već u prvoj minuti utakmice kada je strijelac za domaće bio Ryan Babel. U 42. minuti je prednost Deportiva povećao Florin Andone i činilo se da se Sevilli sprema vrlo teško popodne.

Dvije pobjede na tri gostovanja

Međutim, već do kraja prvog poluvremena je uspio smanjiti Steven N'Zonzi, da bi u samoj završnici gosti ugrabili sva tri boda. Najprije je u 87. minuti izjednačio Vitolo, da bi u drugoj minuti sudačke nadokande veliko slavlje Sampaolijevoj momčadi donio Gabriel Mercado.

Po prvi put od veljače 1994. godine i utakmice protiv Atletica, Sevilla je kao gost uspjela nadoknaditi dva gola minusa. Zanimljivo je, također, da je Andalužanima ovo drugi trijumf na posljednja tri gostovanja, a prije toga su bili na 22 utakmice u nizu u kojima nisu uspjeli pobijediti kao gosti.