LUDA NOĆ U LIGI PRVAKA: / Senzacionalni Monaco, goropadni Dortmunđani i nezaustavljivi Agüero

Nogometaši Monaca priredili su iznenađenje na startu Lige prvaka, kao gosti su na Wembleyju pobijedili Tottenham s 2-1 u 1. kolu skupine E.

14.9.2016.
23:26

Hrvatski reprezentativni vratar Danijel Subašić oporavio se od ozljede mišića i vratio se na vrata Monaca koji je na rasprodanom Wembleyju uspio srušiti Tottenham. Londonski klub će na nacionalnom stadionu igrati domaće utakmice zbog radova na njegovom novom stadionu. Statistika je bila debelo na strani domaće momčadi, ali Monacovi su igrači bili efikasni. Oba udarca u okvir gola završila su u mrežu Huga Llorisa. Prvi pogodak postigao je Silva (15), a drugi Lemar (31). Alderweireld je u 45. minuti uspio svladati Subašića, ali svi ostali pokušaji momčadi Mauricija Pochettina ostali su bez rezultata.

Agüero dostigao Crespa

Za razliku od Tottenhama, preostala dva engleska predstavnika bila su uspješna. Prvak Leicester City je s 3-0 slavio na gostovanju u Bruggeu. Dvostruki strijelac bio je Mahrez (29, 61 - 11m), a vodeći pogodak postigao je Albrighton (5).

DINAMO UVJERLJIVIM PORAZOM ZAPOČEO NASTUP U LIGI PRVAKA: /

Lyon srušio modre snove za 57. minuta

Jednodnevna odgoda zbog kišnog nevremena u Manchesteru dobro je djelovala na momčad Pepa Guardiole i na Sergija Kuna Agüera. Argentinac je hat-trickom (9, 28, 77) počastio navijače Cityja u domaćoj 4-0 pobjedi nad Borussijom iz Mönchengladbacha. Posljednji pogodak postigao je Iheanacho (90+1) u završnici dvoboja. Agüero sada s Hernanom Crespom dijeli drugo mjesto na vječnoj ljestvici najefikasnijih Argentinaca u Ligi prvaka s 25 golova. Prvi je, dakako, Lionel Messi.

Šest golova, šest strijelaca

Za razliku od neuspješnog imenjaka, dortmundska Borussia je već u prvih 17 minuta gostovanja u Varšavi imala tri gola prednosti. Povratnik Mario Götze počeo se iskupljivati za 'bijeg' u München i načeo je Legiju u 7. minuti. U 15. minuti je Papastathopoulos poduplao vodstvo Nijemaca, a samo dvije minute poslije u strijelce se upisao i Bartra.

U drugom dijelu su Guerreiro (51) te Castro (76), na asistenciju nesuđenog hrvatskog reprezentativca Christiana Pulisica, Borussiji donijeli vodstvo od 5-0, a Aubameyang se u 87. minuti potrudio da momčad iz Dortmunda ostvari uvjerljiviju pobjedu na startu Lige prvaka od one koju je dan prije zabilježio njihov veliki suparnik Bayern.

I Bayer je u Leverkusenu pratio strijelce Dortmunda u početku dvoboja s moskovskim CSKA, kad su Mehmedi (9) i Calhanoglu (15) donijeli dva pogotka prednosti domaćoj momčadi. No, Rusi su već do poluvremena uspjeli izbrisati zaostatak te zahvaljujući golovima Dzagojeva (36) i Jeremenka (38) doći do 2-2, što je bio i konačan ishod dvoboja.

REZULTATI 1. KOLA:

SKUPINA C

Manchester City - Borussia Moenchengladbach 4-0 (Aguero 9, 27pen, 77, Iheanacho 90)

SKUPINA E

Bayer Leverkusen - CSKA Moskva 2-2 (Mehmedi 9, Calhanoglu 15/Džagoev 37, Jeremenko 39)

Tottenham - Monaco 1-2 (Alderweireld 43/Bernardo Silva 16, Lemar 31)

SKUPINA F

Legia Varšava - Borussia Dortmund 0-6 (Goetze 7, Papastathopoulos 15, Bartra 17, Guerreiro 51, Castro 76, Aubameyang 87)

Real Madrid - Sporting Lisabon 2-1 (Ronaldo 89, Morata 90+5/Bruno Cesar 48)