KUP FRANCUSKE: / Branitelj naslova PSG ide dalje, ne i prvak Monaco

Monaco je zaustavljen u šesnaestini finala natjecanja

24.1.2018.
23:22

U najzanimljivijoj utakmici 1/16 finala nogometnog Kupa Francuske Monaco je kao domaćin poražen od Lyona 2-3, dok je branitelj naslova PSG sa 4-2 svladao Guingamp.

Monaco je poveo u 13. minuti pogotkom Jovetića, a u 21. je izjednačio Traore. Samo četiri minute poslije gosti su poveli autogolom Sidibea. U 55. minuti Diaz je povećao prednost Lyona na 3-1, a Rony Lopes je u 71. minuti samo uspio smanjiti zaostatak Monaca.

PSG je u osminu finala prošao zahvaljujući pogocima Rabiota (21), Pastorea (64) i Marquinhosa (89) te autogolom Deauxa (25), dok su strijelci za Guingamp bili Thuram (33) i N'Gbakoto (75).

Kup Francuske - 1/16 finala:

Monaco (1) - Lyon (1) 2-3 Biesheim (5) - Grenoble (3) 2-3 (raspucavanje) Montpellier (1) - Lorient (2) 4-3 PSG (1) - Guingamp (1) 4-2 Saint-Lo (5) - Les Herbiers (3) 1-2 Tours (2) - Metz (1) 0-1 (raspucavanje) Troyes (1) - St. Etienne (1) 2-1 (raspucavanje) Epinal (4) - Marseille (1) 0-2 Bourg Peronnas (2) - Toulouse (1) 2-0 Canet Roussillon (5) - Caen (1) 1-2 (raspucavanje) Chateauroux (2) - Chambly (3) 1-2 (raspucavanje) Colomiers (4) - Sochaux (2) 1-2 Granville (4) - Concarneau (3) 3-2 (produžetak) Nantes (1) - Auxerre (2) 3-4 Stade Briochin (4) - Lens (2) 0-1