Nakon što je Dudelange izbacio Salzburg i izraelski Hapoel Kiryat slovačku Žilinu, nije više bilo iznenađenja u uzvratnim utakmicama 2. pretkola nogometne Lige prvaka.

25.7.2012.
9:37

Tamo je domaći Željezničar susret protiv Maribora završio sa svega osam igrača na travnjaku. Sve je započelo isključenjem Benjamina Čolića u 53. minuti, koji je zbog preoštrog starta dobio drugi žuti karton, odnosno isključujući crveni. To se dogodilo pri rezultatu 1:0 za goste. No, igrač manje nije zasmetao Željezničaru da već u 59. minuti izjednači na 1:1 preko Josipa Kvesića. Međutim, samo dvije minute kasnije, zbog opasnog starta izravni crveni karton dobiva Srđan Stanić, a nakon njega zbog prigovaranja Muamer Svraka dobiva drugi žuti i Željezničar je ostao s osam igrača u polju.

http://www.youtube.com/embed/7aUVQRaYtvA Maribor se mučio da zabije pobjednički pogodak s tri igrača više u polju, ali je na kraju ipak u tome uspio u 86. minuti. Strijelac pogotka za 2:1 bio je kapetan Marcos Tavares. Recimo i da je prvi pogodak zabio Agim Ibraimi, te da je hrvatski nogometaš Dejan Mezga ušao u samoj završnici prvog poluvremena, te odigrao preostalih 45 minuta utakmice. Maribor je u konačnici slavio sveukupnim rezultatom 6:2, nakon što je u prvoj utakmici bio bolji sa 4:1. Švicarski Basel je nakon 2:0 u Estoniji, s 3:0 bio bolji od Flore na St. Jakobs Parku. Jacques Zoua bio je strijelac prva dva pogotka u prvih 45 minuta, a Marcelo Diaz posljednjeg u nastavku.

http://www.youtube.com/embed/WNtJY0xNJ78 Svoju je kvalitetu u uzvratu potvrdio i beogradski Partizan koji je nakon 4:1 pobjede na Malti protiv Vallette, kod kuće slavio s 3:1. Nemanja Tomić zabio je dva, a Aleksandar Mitrović jedan pogodak. Michael Mifsud bio je strijelac za maltešku momčad. Preokret u odnosu na prvu utakmicu izrežirao je, doduše očekivano, mađarski Debrecen protiv albanskog Skënderbeua. Nakon minimalnog poraza u Albaniji (1:0), Debrecen je u Mađarskoj slavio s glatkih 3:0. Adamo Coulibaly bio je strijelac dva, a Jozsef Varga jednog pogotka. Prolaz u 3. pretkolo Lige prvaka izborili su i azerbajdžanski Neftči, finski Helsinki, te litavski Ekranas.

Ekranas - Shamrock 2-1 (Anđelković 45+1, Kymantas 63 / McCabe 90+2) (Ekranas prošao dalje sveukupnim rezultatom 2-1) Zestafoni - Neftči 2-2 (Mujiri 16, Dvali 19 / Wobay 22, Sadigov 52-11m) (Neftči prošao dalje sveukupnim rezultatom 5-2) Basel - Flora 3-0 (Zoua 9, 31, Diaz 63) (Basel prošao dalje sveukupnim rezultatom 5-0) Debrecen - Skënderbeu 3-0 (Coulibaly 12, 87, Varga 58) (Debrecen prošao dalje sveukupnim rezultatom 3-1) Partizan - Valletta 3-1 (Tomić 10, 67, Mitrović 73 / Mifsud 60) (Partizan prošao dalje sveukupnim rezultatom 7-2) Željezničar - Maribor 1-2 (Kvesić 59 / Ibraimi 20, Tavares 86) (Maribor prošao dalje sveukupnim rezultatom 6-2) Reykjavik - Helsinki 1-2 (Atlason 74 / Sadik 66, Lindström) (Helsinki prošao dalje sveukupnim rezultatom 9-1) Šerif - Ulisses 1-0 (Samardžić 66-11m) (Šerif prošao dalje sveukupnim rezultatom 2-0) Salzburg - Dudelange 4-3 (Jantscher 28, Hintergger 37, Cristiano 81-11m, Zarate 82 / Steinmetz 26, 57, Joachim 48) (Dudelange prošao dalje sveukupnim rezultatom 4-4) Ventspils - Molde 1-1 (Kurakins 24 / Eikrem 37) (Molde prošao dalje sveukupnim rezultatom 4-1) Hapoel K. S. - Žilina 2-0 (Abed 70, Abihazira 77) (Hapoel prošao dalje sveukupnim rezultatom 2-1) Shakhter - Liberec 1-1 (p) (Kukejev 40-11m / Blažek 120) (Liberec prošao dalje sveukupnim rezultatom 2-1)