U posljednjoj utakmici 1. kola kvalifikacijske skupine A za odlazak na Svjetsko nogometno prvenstvo u Brazilu, u kojoj je i Hrvatska, u Glasgowu su Škotska i Srbija odigrale 0-0...

8.9.2012.
18:21

Nakon što su Hrvatska i Belgija startale u novi kvalifikacijski ciklus s tri boda, u preostalom susretu 1. kola, u dosta skromnoj nogometnoj predstavi, Škotska i Srbija su osvojile po bod odigravši bez pogodaka na Hampden Parku u Glasgowu. U prvom poluvremenu gosti su više pazili na svoja vrata, dok agresija domaćih izuzev pokušaja Snodgrassa u 22. minuti kojeg je osujetio srpski vratar Vladimir Stojković, nije davala konkretnijih rezultata. Dosta se otvorenije igralo u nastavku kojeg su izabranici Siniše Mihajlovića započeli znatno ofenzivnije. Najbolja prigoda u tom periodu bio je pokušaj lijevog braniča Manchester Cityja Aleksandra Kolarova čiji je udarac iskosa s desne strane odlično obranio vratar McGregor.

http://www.youtube.com/embed/jIdjeczwyBo Za domaće je uzvratio suigrač Nikice Jelavića iz Evertona Steven Naismith koji je s lijeve strane iskosa izbio pred Stojkovića, prebacio ga, ali lopta je otišla pored vratnice. Velika su uzbuđenja viđena u samoj završnici. Prvo je srpska desetka Dušan Tadić, koji je u igru ušao u nastavku ogleda, istrčao sam prema McGregoru koji ipak uspjeva obraniti njegov pokušaj, da bi potom s druge strane s desetak metara neometan šutirao Forrest, ali se i ovaj puta istaknuo Stojković i sačuvao bod svojoj reprezentaciji. Bila je ovo peta utakmica Siniše Mihajlovića na kormilu nacionalne momčadi, a još se nakon tri poraza i dva remija traži prva pobjeda.

U utorak su na rasporedu sve tri utakmice 2. kola skupine A. Hrvatska gostuje u Belgiji, Srbija je domaćin Walesu, dok će Škoti još jednom igrati pred vlastitim navijačima, ovaj puta protiv Makedonije. Redoslijed: 1. Belgija 3, 2. Hrvatska 3, 3. Srbija 1, 4. Škotska 1, 5. Makedonija 0, 6. Wales 0