Iz daleke Bjelorusije stigla neugodna vijest za Mamiće

Status nositelja u 4. pretkolu Lige prvaka sada je znatno udaljeniji za Dinamo. Mađarski Debrecen je prokockao prednost iz prve utakmice i ispao od BATE Borisova.

5.8.2014.
21:54

Bjeloruski prvak napravio je pravi podvig, nadoknadio je čak dva gola minusa protiv Mađara. Nakon 1:0 u Debrecenu, Mađari su poveli i u Minsku u 20. minuti golom Sidibea. Sve je išlo po planu dok Bouadla u 38. minuti nije zaradio crveni karton...

Tada se sve okrenulo u korist domaćina, do 66. minute već su vodili (2:1), da bi u sudačkoj nadoknadi Krivec zabio treći gol s kojim su izbacili Mađare i razočarali Dinamo. Naime, da bi Dinamo bio nositelj u playoffu za Ligu prvaka, trebaju najmanje dva nositelja ispasti. BATE je bio jedan od njih, a 'zicer' je Celtic koji je u slaboj formi, te je izgubio 4:1 od Legije u Varšavi.

Sada u Maksimiru, osim što sami moraju završiti posao protiv Aalborga trebaju navijati za 'čudo'. Primjerice da HJK ili Aktobe izbace Apoel i Steauau nakon 2:2 u prvoj utakmici ili da Karabak izdrži s golom prednosti u Salzburgu (2:1). Teško, jako teško...

Inače, u utorak u 4. pretkolo plasirali su se Maribor, Standard Liege i Lille.