IDU KUĆI, PJEVAJUĆI: / Slaven Belupo pokazao upornost i s desetoricom otkinuo bod Lokosima

U utakmici 12. kola Prve HNL Lokomotiva i Slaven Belupo su na stadionu u Kranjčevićevoj ulici odigrali 1-1 (0-0).

2.10.2015.
20:29
PIXSELL, Igor Kralj

Lokomotiva je nastavila sa starim navikama protiv Slaven Belupa. Dinamova filijala je ponovno uspjela ostati neporažena protiv društva iz Koprivnice, koji niti deseti puta za redom nisu uspjeli uzeti bodove protiv Lokosa.

ZAKON BRAĆE: /

Kad igraju Dinamo i Lokomotiva, zna se tko pobjeđuje

No, Lokomotiva ipak žali u ovom dvoboju. Iz razloga, što su svega tri minute udaljeni od pobjede koje bi im jamčilo pomak na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice. No sastav kojega odnedavno vodi Sreten Ćuk, nakon što je Ante Čačić preuzeo hrvatsku reprezentaciju, ipak je osvojio samo bod. Sreća za Slaven Belupo, pognute glave za Lokomotivu.

Drugo poluvrijeme donijelo golove

Prvo poluvrijeme nije donijelo ništa spektakularno. Malobrojni gledatelji u Kranjčevićevoj pogotke su vidjeli u drugom poluvremenu. Franko Andrijašević u 64. minuti zabio je glavom treći gol sezone i drugi u dva kola nakon kornera Zvonka Pamića, potvrdivši tako svoju dobru formu.

Slaven Belupo je ostao s desetoricom nakon drugog žutog kartona Tomislava Mikulića u 77. minuti. No, nije ih to obeshrabrilo. Upravo suprotno. Gosti iz Koprivnice stisnuli su zube i bacili sve svoje adute u napad, odnosno odlučili zabiti taj pogodak i uzeti bod.

Upornost donijela gol i bod

To im se i ostvarilo. Tomislav Mrčela u 86. minuti srušio je Mateasa Delića u šesnaestercu u jednom prodoru, a siguran izvođač kaznenog udarca bio je Muzafer Ejupi. Bio mu je to peti prvenstveni gol.

Lokomotiva je sa 14 bodova peta, isti broj bodova imaju šesta Istra 1961 i sedmi Inter, dok je Slaven Belupo ostao osmi sa 13 bodova.

Na vrhu je Dinamo sa 23 boda, tri manje ima drugi Hajduk, a četiri manje treća Rijeka. Pretposljednji Osijek ima devet, a posljednji Zagreb tek četiri boda.