Hajduk doživio veliko razočaranje u Zagrebu!

Derbi 5. kola hrvatskog prvenstva odigran je na Maksimiru, gdje je domaćin Lokomotiva slavila protiv Hajduka s 2:0.

19.8.2012.
23:02

Zagreb, Stadion Maksimir Gledatelja: 2.500 Strijelci: 1:0 (42.) Kramarić, 2:0 (53.) Boras

LOKOMOTIVA: Lovrić, Mrzljak, Musa, Barbarić, Mesarić, Antolić, Bručić, Boras, Kramarić, Brozović, Samateh

HAJDUK: Blažević, Milović, Vršajević, Andrijašević, Oremuš, Vukušić, Radošević, Jozinović, Caktaš, Maloča Lokomotiva je u susret s Hajdukom ušla kao šestoplasirana momčad na tablici, s dvije pobjede i dva remija u prve četiri prvenstvene utakmice. Gosti su, pak, pobjedom, mogli ponovno izbiti na prvo mjesto, ali to se nije dogodilo.

Prvo poluvrijeme moglo bi se svesti na jedan jedini trenutak - gol Lokomotive koja je zabila iz svog jednog jedinog pokušaja. Sve ostalo bilo je zaborav, ako izuzmemo neumorno navijanje Torcide na Jugu, koje se nije stišalo ni nakon 42. minute.

Tada je, naime, Musa poslao dugi ubačaj na desnu vratnicu, a Andrej Kramarić je loptu glavom pospremio u mrežu. Hajdukova blaga inicijativa u prvom dijelu tako je ostala neiskorištena, a još su gore vijesti za Splićane stigle početkom drugog dijela.

Nakon jedne gužve u 52. minuti, najbolje se u petercu Hajduka snašao Boras te petom pogodio nebranjeni dio mreže Gorana Blaževića. Inače, u drugom je dijelu puno posla imao i sudac, u dvadesetak minuta podijelio je čak pet žutih kartona na obje strane, ali utakmica je, ipak završena bez isključenja.

Hajduk do kraja nije uspio pritisnuti Zagrepčane na pravi način, iako je u 82. minuti bio blizu smanjenja vodstva. Pucao je iz slobodnog udarca Vuković, pogodio je vratnicu, ali iz te se prilike nije rodilo ništa, osim što se ozlijedio vratar Zagreba Igor Lovrić.

Hajdukovci su tek u zadnjim minutama uspjeli sabiti Zagrepčane u njihov kazneni prostor, ali promjene na semaforu nije bilo. Splićani drugi put ove sezone nisu uspjeli postići pogodak u prvenstvenoj utakmici, prvi put im se to dogodilo na gostovanju kod Istre u 1. kolu, te su sada četvrti s deset bodova, jednim manje od Lokomotive, dva od Slaven Belup i tri od Dinama. Zadar - Dinamo 1:3 (0:1) 0:1 (28.) D.Čop, 0:2 (88.) Sammir, 1:2 (90.) J.Ivanćić, 1:3 (90.) Sammir (pen) Split - Cibalia 3:1 (1:1) 0:1 (36.) M.Bartolović, 1:1 (44.) A.Vitaić, 2:1 (48.) A.Vitaić, 3:1 (79.) M.Pehar Istra 1961 - Inter 3:1 (1:1) 1:0 (8.) S.Križman, 1:1 (44.) M.Kramarić, 2:1 (75.) T.Havojić, 3:1 (85.) I.Jugović Osijek - Rijeka 1:1 (1:0) 1:0 (10.) A.Perošević (pen), 1:1 (67.) G.Mujanović Petak:Zagreb - Slaven (1:2) 1:1 0:1 (23.) M.Oršulić (og), 1:1 (40.) B.Abdurahimi, 1:2 (51.) M.Grgić

TABLICA: 1. Dinamo Zagreb 5 4 1 0 +6 13 2. Slaven Koprivnica 5 4 0 4 +6 12 3. Lokomotiva 5 3 2 0 +5 11 4. Hajduk Split 5 3 2 0 +5 10 5. Osijek 5 2 3 0 +4 9 6. Split 5 3 0 2 +3 9 7. Istra 1961 5 2 1 2 +0 7 8. Rijeka 5 1 3 1 -1 6 9. Inter Zaprešic 5 0 2 3 -6 2 10. Zadar 5 0 2 3 -6 2 11. Cibalia 5 0 1 4 -7 1 12. Zagreb 5 0 0 5 -9 0