GOROPADNA BORUSSIA: / Dortmunđani u četiri dana utrpali 12 golova, velika pobjeda Nike Kovača

Tri dana nakon što su deklasirali varšavsku Legiju sa 6-0 u Ligi prvaka, nogometaši Borussije Dortmund nastavili su u istom ritmu i u Bundesligi.

17.9.2016.
17:44
AFP, PATRIK STOLLARZ

U trećem kolu njemačkog prvenstva Dortmunđani su pred svojim navijačima razbili Darmstadt sa 6-0. Nakon prvog je poluvremena momčad Thomasa Tuchela vodila samo s 1-0 pogotkom Gonzala Castra, a onda je u nastavku krenuo potop gostiju. Još je jedan gol zabio Castro, a u strijelce su se upisali i Adrian Ramos, Christian Pulisic, Sebastian Rode i Emre Mor.

Preokret Bayerna

Najuvjerljivija je to pobjeda Borussije Dortmund još od svibnja 2009. kada je istim rezultatom deklasirala Arminiju Bielefeld. Crno-žuti i pak nisu na vrhu ljestvice zbog poraza od Leipziga u prošlom kolu.

A na čelu je Bayern koji je na svojoj Allianz Areni svladao Ingolstadt s 3-1. Gosti su iznenađujuće poveli u osmoj minuti pogotkom Darija Lezcana, ali samo četiri minute kasnije je Robert Lewandowski donio izjednačenje prvacima. U drugom poluvremenu su stvari na svoje mjesto postavili Xabi Alonso i Rafinha.

Rebićeva asistencija

Bivši hrvatski izbornik Niko Kovač ostvario je veliku pobjedu sa svojim Eintrachtom iz Frankfurta. Nadigrao je klub u kojem je nekad igrao Bayer Leverkusen s 2-1 i došao do druge ovosezonske pobjede. Alexander Meier je doveo Eintracht u vodstvo u 53. minuti, sedam minuta kasnije je izjednačio Javier Hernandez, a u 79. je Marco Fabian osigurao pobjedu Kovačevoj momčadi i to na asistenciju povremenog hrvatskog reprezentativca Ante Rebića. U 88. minuti je Hernandez promašio jedanaesterac i tako propustio donijeti bod Bayeru za koji je do 85. minute igrao Tin Jedvaj.

Pravi je debakl pred svojim navijačima doživio HSV od kojeg je s 4-0 bolji bio novi prvoligaš RB Leipzig. Alen Halilović je igrao za Hamburžane od 70. minute. Hoffenheim i Wolfsburg su odigrali neodlučeno 0-0, pri čemu je Andrej Kramarić za goste igrao do 66. minute, dok Josip Brekalo nije ulazio u igru za goste.