FANTASTIČNO OTVARANJE TURSKE AVANTURE: / Pogledajte kako su dinamovci razvalili Ukrajince

U prvoj prijateljskoj utakmici na pripremama u Turskoj nogometaši Dinama su svladali ukrajinskog prvoligaša Dnjipro s 3-1.

23.1.2017.
17:31

Ukrajinci su do vodstva stigli već u osmoj minuti kada je Balanjuk po desnoj strani pobjegao Periću, pa asistirao Dovbiku, a ovaj prizemnim udarcem matirao Livakovića.

ZA NJEGA DALI 400 000 DOLARA ODŠTETE, ALI SE NIJE DOKAZAO: /

Dinamovac ide na posudbu u Lokomotivu

Dvije različite postave

Dinamo je u nastavku bio bolja momčad, radio je stalni pritisak i to mu se na koncu isplatilo u 38. minuti kada je došao do izjednačenja. Hodžić je odlično pucao, vratar Kučer jedva obranio, a na odbijenu je loptu natrčao Gojak i iz blizine je smjestio u mrežu.

S napadima su Zagrepčani nastavili i u drugom poluvremenu kada je trener Ivajlo Petev na teren izveo potpuno novu postavu. U 53. minuti su Modri oduzeli loptu Ukrajincima na vrhu kaznenog prostora, a Machado je s dvadesetak metara udaljenosti pogodio za vodstvo. Konačnih 3-1 u 88. je minuti postavio Pavičić. Šitum je pokrenuo akciju, Machado s desne strane ubacio, a Pavičić natrčao iz drugog plana i pospremio loptu u mrežu.

U četvrtak protiv Poljaka

Sljedeći suparnik Dinamu je poljski prvoligaš Zaglebie Lubin, a utakmica je na rasporedu u četvrtak u 15 sati po hrvatskom vremenu.

Protiv Dnjipra su Zagrepčani igrali u sljedećem sastavu: Livaković - Stojanović, Sigali, Perić, Sosa - Antolić, Moro - Olmo, Gojak, Ćorić - Hodžić (drugo poluvrijeme: Zagorac - Matel, Lešković, Schildenfeld, Pivarić - Pavičić, Knežević - Fiolić, Machado, Šitum - Henriquez).