FALCAO ZABIO TRI GOLA: / Subašićev Monaco nastavio nizati uvjerljive pobjede

U susretu 17. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco je na gostovanju pobijedio Bordeauxa 4-0 preuzevši vodstvo na ljestvici Le Championnata.

10.12.2016.
23:15

Monaco je odigrao još jednu sjajnu utakmicu postigavši četiri gola čime je ove sezone stigao do brojke od 53 pogotka što ga čini najefikasnijim klubom u konkurenciji klubova koji se natječu u pet najjačih europskih liga.

Junak susreta bio je trostruki strijelac Radamel Falcao (4, 50, 63-11m), a među strijelce upisao se Djibril Sidibe u 2. minuti. Danijel Subašić je branio bez greške.

Marseille je na gostovanju pobijedio Dijon 2-1 u susretu koji se trebao igrati u petak, ali je pomaknut na subotu zbog magle. OM je do pobjede došao golom Bafetimbija Gomisa u 87. minuti. Strijelac za goste bio je i Maxime Lopez (6), dok je pogodak za Dijon zabio Mehdi Abeid (78).

Bastia je porazila Metz 2-0 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas.

U nedjelju su još tri utakmice, a sastaju se Lyon - Rennes, St Etienne - Guingamp i Paris St Germain - Nica.

Na ljestvici vodi Monaco sa 39 bodova koliko ima i Nica na drugom mjestu, ali uz slabiju razliku pogodaka. Međutim, Nica ima i utakmicu manje. Treći je PSG sa 35 bodova.