OGLAS

FALCAO I MBAPPE ZA POBJEDU: / Monaco korak do naslova nakon slavlja na teškom gostovanju

U derbiju 34. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco je na gostovanju pobijedio Lyon 2-1 i vratio se na vrh Le Championnata.

23.4.2017.
23:33
AFP, VALERY HACHE

Gosti su nakon prvog poluvremena vodili 2-0 golovima Radamela Falcaaa (36) i Kyliana Mbappea (44). Lyon je u 51. minuti smanjio golom Lucasa Tousarta, a u nastavku susreta imao još nekoliko lijepih prilika, no gosti su uspjeli obraniti vodstvo i osvojiti važna tri boda. Danijel Subašić je branio za Monaco.

Navijači provalili na stadion

U ranije odigranom susretu St. Etienne i Rennes su odigrali 1-1, međutim utakmicu su obilježili novi neredi navijača. Dvoboj na stadionu Geoffroy-Guichard igran je bez gledatelja zbog kazne koju je St. Etienne dobio zbog divljanja navijača u nedavnom derbiju protiv Lyona. Međutim, skupina navijača St. Etiennea je u 16. minuti provalila na stadion i ušla na tribine nakon čega je sudac prekinuo susret i povukao momčadi u svlačionice. Prekid je trajao više od 15 minuta dok policija i zaštitari nisu domaće 'ultrase' izbacili s tribina. U nastavku susreta nije bilo incidenata, a susret je zavšio 1-1.

Na ljestvici vodi Moncao s 80 bodova koliko ima i PSG, no Monaco ima i utakmicu manje. Nica je treća sa 74 boda.