Pogledajte kako je Rijeka razbila Velšane

Nogometaši Rijeke deklasirali su velški Prestatyn s 5:0 u 1. utakmici 2. pretkola Europa lige i tako praktički riješili pitanje putnika u sljedeću fazu natjecanja.

18.7.2013.
23:07

RIJEKA: Vargić, Boras, Leškovć, Knežević, Tomečak, Brezovec, Maleš, Jugović, Alispahić, Ajayi, Benko

PRESTATYN TOWN: Roberts, Davies, Hessey, Hayes, Parker, Stones, Owen, Holmes, Gibson, Stephens, Parkinson

Strijelci: (Benko 19, 23, 59, Jugović 67, Zlomislić 85) Apsolutni junak susreta bio je Leon Benko koji je zabio tri gola, dok su po jednog dodali Vedran Jugović i Damir Zlomislić.

Benko je dva puta matirao suparničkog vratara Robertsa u razmaku od samo četiri minute prvog dijela. Oba je zabio glavom, prvog u 19. minuti, a asistenti su mu bili Ivan Tomečak i Jugović.

I svoj treći gol na susretu Benko je zabio glavom u 60. minuti, a ovoga mu je puta asistent bio Ivan Boras. Na 4:0 povisio je Jugović udarcem s nekih 15-ak metara, a ovoga je puta Benko bio asistent. Lopta je na putu prema mreži pogodila jednog braniča gostiju i tako zbunila njihovog vratara.

Pokazalo se konačnih 5:0 postavio je u 85. minuti Zlomislić dalekometnim udarcem, te tako potvrdio da će uzvrat za tjedan dana u Rhylu biti tek formalnost.

Strijelci: (Benko 19, 23, 59, Jugović 67, Zlomislić 85)