Pogledajte najvecu kradu u Europskoj ligi!

Nogometasi ukrajinskog Dnjipra izborili su plasman u 16-inu finala Europske lige nakon sto su u susretu 6. kola F skupine u Kijevu pobijedili St Etienne 1:0.

11.12.2014.
22:47

Pobjednicki pogodak za Dnjipro postigao je Fedetski u 66. minuti utakmice. Ruslan Rotan je uzdrmao okvir gola iz slobodnog udarca, a Fedetski je odbijenu loptu pospremio u francuski gol. Ivan Strinic nije nastupio, dok je Nikola Kalinic odigrao cijeli susret za Dnjipro, a u sudackoj nadoknadi je dobio zuti karton.

U drugom susretu Karabah je u Bakuu odigrao 0-0 protiv milanskog Intera koji je vec ranije osigurao prolaz. Domacinu je trebala pobjeda za nastavak natjecanja, uspjeli su zabiti gol u 94. minuti, ali onda su na scenu stupili suci i ponistili sasvim regularan pogodak koji bi Azerbajdzance odveo u nastavak natjecanja. Pogledajte tu situaciju.

Inter je, treba reci, igrao u B sastavu. Talijani su nastupili bez glavnih igraca medu kojima je i nas Mateo Kovacic.

Inter je okoncao natjecanje na prvom mjestu skupine sa 12 bodova, Dnjipro je drugi sa sedam bodova, Karabah ima sest, a St Etienne pet bodova.

Nogometasi Dnjipra, Borussie Moenchengladbach, Villarreala, Club Bruggea i Torina izborili su plasman u 16-inu finala Europske lige u susretima posljednjeg kola po skupinama. Borussia Moenchengladbach je u direktnom okrsaju za prolaz pobijedila Zurich 3-0, dok je Villarreal potvrdio nastavak natjecanja gostujucom pobjedom protiv Apollon Limassola 2-0. Junak utakmice u Moenchengladbachu bio je dvostruki strijelac Branimir Hrgota (59, 64), a pogodak za domacine zabio je i Patrick Herrmann (31).

U skupini B Club Brugge je trebao pobjedu protiv HJK-a kako bi potvrdio prvo mjesto. Domacin je na kraju slavio 2-1. U drugom susretu Torino je na gostovanju deklasirao Kopenhagen 5-1.

Domacin je od 30. minute igrao bez iskljucenog Antonssona, a deset minuta kasnije 'pocrvenio' je i Jorgensen sto je Torinu olaksalo put do pobjede i plasmana u 'euro-proljece'.

U skupini C Besiktas, kojeg predvodi hrvatski strucnjak Slaven Bilic je pobijedio Tottenham 1-0 i tako osigurao prvo mjesto na ljestvici, dok su Spursi drugi. Pogodak odluke zabio je Cenk Tosun u 59. minuti utakmice. Utakmica je u dva navrata prekidana zbog problema s rasvjetom, no na koncu je ipak nekako privedena kraju.

Posljednjih pet putnika u drugi krug natjecanja doznat cemo veceras nakon utakmica sestog kola skupina G do L.

Plasman u 16-inu finala i prije zadnjeg kola izborili su RB Salzburg, Dinamo Moskva, Inter, Everton, Fiorentina, Tottenham, Besiktas, Feyenoord, Napoli, Dynamo Kijev, Legia Varsava, Trabzonspor, Celtic i PSV Eindhoven. Iz Lige prvaka sele u Europsku ligu Olympiakos, Liverpool, Zenit, Anderlecht, Roma, Ajax, Sporting i Athletic Bilbao. SKUPINA A Borussia Monchengladbach - Zurich 3-0 Apollon Limassol - Villarreal 0-2

LJESTVICA: 1. Monchengladbach 6 3 3 0 13-2 12 2. Villarreal 6 3 2 1 14-6 11 ------------------------------------- 3. Zurich 6 2 1 3 9-14 7 4. Apollon Limassol 6 1 0 5 4-18 3

SKUPINA B Club Brugge - HJK Helsinki 2-1 FC Kopenhagen - Torino 1-5

LJESTVICA 1. Club Brugge 6 3 3 0 10-2 12 2. Torino 6 3 2 1 9-3 11 ------------------------------------- 3. HJK Helsinki 6 2 0 4 5-11 6 4. FC Kopenhagen 6 1 1 4 5-13 4

SKUPINA C Partizan - Asteras Tripolis 0-0 Besiktas - Tottenham 1-0

LJESTVICA: 1. Besiktas 6 3 3 0 11-5 12 2. Tottenham 6 3 2 1 9-4 11 -------------------------------------- 3. Asteras Tripolis 6 1 3 2 7-10 6 4. Partizan 6 0 2 4 1-8 2

SKUPINA D DINAMO - Celtic 4-3 RB Salzburg - Astra Giurgiu 5-1

LJESTVICA: 1. RB Salzburg 6 5 1 0 21-8 16 2. Celtic 6 2 2 2 10-11 8 ----------------------------------- 3. DINAMO 6 2 0 4 12-13 6 4. Astra Giurgiu 6 1 1 4 6-15 4

SKUPINA E Panathinaikos PSV Eindhoven - Dinamo Moskva 0-1 Panathinaikos - Estoril Praia 1-1

LJESTVICA: 1. Dinamo Moskva 6 6 0 0 9-3 18 2. PSV Eindhoven 6 2 2 2 8-8 8 ------------------------------------ 3. Estoril Praia 6 1 2 3 7-8 5 4. Panathinaikos 6 0 2 4 6-11 2

SKUPINA F Karabah - Inter 0-0 Dnjipro - St. Etienne 1-0

LJESTVICA: 1. Inter 6 3 3 0 6-2 12 2. Dnjipro 6 2 1 3 4-5 7 -------------------------------- 3. Karabah 6 1 3 2 3-5 6 4. St. Etienne 6 0 5 1 2-3 5