NIKO KOVAČ JE USPIO: / Eintracht Frankfurt ostaje u Bundesligi, Hrvat veliki spasitelj!

23.5.2016.
23:13
AFP, PATRIK STOLLARZ

Kovač je Eintracht preuzeo u ožujku, a imao je samo jedan zadatak - ostaviti momčad u prvoj ligi. Uspio je iako je u prvih pet utakmica upisao četiri poraza te iako je u zadnjem kolu primljenim pogotkom u 89. minuti otišao u razigravanje. U drugoj utakmici razigravanja za posljednje mjesto u Bundesligi je Eintracht je s 1:0 slavio kod Nurnberga i tako izborio opstanak u njemačkoj prvoj ligi budući da je prvi okršaj ovih momčadi prošloga tjedna u Frankfurtu završio bez pobjednika (1:1).

Frankfurt bio bolja momčad

I prije pogotka Eintracht je bio bolja momčad, ali je na golu domaćih sjajan bio vratar Schafer koji je uspio zaustaviti sve pokušaje osim Seferovićevog iz drugog poluvremena. Nurnberg je u 90 minuta susreta ostao bez ijednog udarca u okvir gola. Švicarskom napadaču Seferoviću je to prvi gol nakon pola godine i tek četvrti u sezoni.

Dodajmo i da za Kovačevu momčad nije nastupio kapetan , koji je igrao u prvom susretu ovih rivala dan nakon što je saznao da ima tumor te je u toj utakmici postigao autogol. Igrači Eintrachta uoči uzvratne utakmice zagrijavali su se u dresovima s njegovim imenom. Iz Bundeslige su već ranije ispali Stuttgart i Hannover, a novi prvoligaši su Freiburg i RB Leipzig.