Dinamo pregazio 'plitak potok', Rijeka odigrala za pamćenje

Dinamo je u 19. kolu hrvatskog prvenstva upisao novu pobjedu. Nakon što je prošlog tjedna s 5:0 na Maksimiru ispraćen Hajduk u četvrtfinalu Kupa, teško je stradao i Osijek, sa 4:1.

8.12.2013.
17:16

Dinamo je protiv mlade momčadi Osijeka startao u sastavu Zelenika, Pinto, Addy, Šimunić, Čalušić, Ademi, Brozović, Halilović, Pamić, Fernandes i Beqiraj, a iskazao se ovoga puta Čileanac Fernandes s dva pogotka.

Golijada je počela u 9. minuti kada je Čilenac nakon kornera iz blizine zabio za vodstvo. Međutim, slavlje malobrojnih domaćih navijača nije dugo trajalo, zahvaljujući nevjerojatno traljavoj reakciji vratara ModrihOlivera Zelenike koji je jednu već uhvaćenu loptu uspio ispustiti iz ruke, a poklon je u izjednačenje pretvorio Dugandžić. Međutim, već do poluvremena Dinamo je pokazao tko je gazda na travnjaku.

Brozović je nakon duplog pasa s Beqirajem vratio prednost Dinama u 33. minuti, a u nastavku su Modri samo potvrdili dominaciju s dva nova pogotka.

Prvo je u 55. minuti lijepu izrađenu akciju Ademija i asistenta Čalušića Beqiraj pretvorio u 3:1, a u zadnjim minutama utakmice Fernandes je stavio 'točku na i' svojim drugim golom.

U ostalim odigranim utakmicama 18. kola Lokomotiva je u subotu slavila s 3:1 u gostima kod Hrvatskog Dragovoljca, a Slaven i Split odigrali su 0:0 na Parku Mladeži. Rijeka i Istra od 19 sati na Kantridi igraju primorski derbi, a Hajduk će svoju utakmicu sa Zadrom na Stanovima igrati u ponedjeljak u 18 sati.

Dinamo je na prvenstvenoj tablici sada odmakao Hajduku na četiri boda prednosti, ali ima utakmicu više.

Sjajna utakmica odigrana je u nedjelju navečer na Kantridi. Nakon niza preokreta, Rijeka je u zadnjim minutama uspjela izboriti bod protiv razigrane momčadi Igora Pamića, a na kraju je zapravo pobijedio nogomet i najviše su profitirali gledatelji koji su došli na stadion.

Što reći kad je u 7. minuti već bilo 2:1. Rijeku je u vodstvo doveo Kramarić, dvije minute kasnije izjednačio je Batarelo, a već u sljedećoj akciji Rijeka je ponovno vodila i opet je strijelac bio bivši dinamovac Andrej Kramarić.

Tko zna kako bi se utakmica odvila da inače pouzdani Rijekin vratar Vargić nije u 25. minuti praktički poklonio jednu loptu Franjiću, a ovome iz blizine nije bilo teško zabiti za 2:2.

Domaći su u drugom dijelu napali goste svom silinom, imali su i jedanaesterac u 70. minuti nakon prekršaja nad Krstanovićem u kaznenom prostoru, ali vratar Ježina obranio je loš udarac Kramarića.

I tu su tek počela nova uzbuđenja. U 83. minuti šokirani su domaći navijači, ali tek što je Babić zabio iz kontre za vodstvo Istre, Rijeka je izjednačila. Kramarić se djelomično iskupio i u 84. minuti postavio konačnih 3:3. Ovim se bodom Rijeka približila drugoplasiranom Hajduku na dva boda razlike, ali uz utakmicu više. Istra je i dalje na sigurnom šestom mjestu. Split - Slaven Belupo 0:0 Hrvatski Dragovoljac - Lokomotiva 1:3 Dinamo - Osijek 4:1 Rijeka - Istra 1961 3:3 Zadar - Hajduk 1:1

1. Dinamo Zagreb 18 12 4 2 32 12 +20 40 2. Hajduk Split 19 10 7 2 33 16 +17 37 3. Rijeka 18 9 7 2 33 16 +17 34 4. Lokomotiva 18 10 2 6 30 24 +6 32 5. Split 19 8 7 4 21 15 +6 31 6. Istra 1961 18 6 5 7 25 26 -1 23 7. Slaven Belupo 19 3 8 8 22 26 -4 17 8. Zadar 19 4 5 10 14 30 -16 17 9. Osijek 19 2 5 12 13 40 -27 11 10. Hrvatski Dragovoljac 19 1 6 12 14 32 -18 9