DANSKA POSLJEDNJI EUROPSKI SUDIONIK SP-a: / Briljantni Christian Eriksen uništio Irce usred Dublina

Danska je posljednja europska reprezentacija koja je izborila nastup na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Rusiji.

14.11.2017.
22:40

U uzvratnoj utakmici dodatnih kvalifikacija Danci su na krilima briljantnog Christiana Eriksena usred Dublina deklasirali Irsku s 5-1 i osigurali put na SP. Prva utakmica odigrana tri dana ranije u Kopenhagenu završila je rezultatom 0-0.

Tri prekrasna gola

U uzvratu su Irci pred svojim navijačima poveli već u šestoj minuti pogotkom Shanea Duffyja, ali vrlo brzo su im kola krenula nizbrdo. U 29. je minuti izjednačio Andreas Christensen nakon sjajnog prodora Pionea Sista, a onda je na scenu stupio Christiana Eriksen.

Veznjak Tottenhama je u 32. minuti doveo Dance u vodstvo lijepim pogotkom s ruba šesnaesterca, a u drugom je poluvremenu s još dva prekrasna gola, u 63. i 73. minuti, dotukao Irsku. Sjajni Eriksen je u kvalifikacijama za SP u Rusiji postigao čak 11 golova, a u posljednjih je 15 utakmica za reprezentaciju isto toliko puta bio strijelac.

Peti put na SP-u

Konačnih je 5-1 pogotkom iz jedanaesterca koji je sam izborio postavio Nicklas Bendtner u 90. minuti.

Danskoj je ovo peti plasman na SP u povijesti, a najbolji je rezultat ostvarila u Francuskoj 1998. kada je igrala u četvrtfinalu.