U prijateljskoj utakmici odigranoj na olimpijskom stadionu Ptičje gnijezdo u Pekingu, nogometaši Brazila pobijedili su sa 2:0 Argentinu u južnoameričkom Super Clasicu.

11.10.2014.
17:51

Dvostruki strijelac za brazilsku reprezentaciju bio je Diego Tardelli, napadač Atletico Mineira, dok je najveća zvijezda Argentinaca Lionel Messi propustio iskoristiti kazneni udarac.

Tardelli je prvi pogodak postigao u 28. minuti, kad je iskoristio slabu reakciju argentinskih obrambenih igrača. U 41. minuti dosuđen je kazneni udarac za Argentinu, ali je Messijev slabašan udarac vratar Jefferson zaustavio. Na ponovljenoj snimci se vidjelo da penala nije ni bilo jer je brazilski branič igrao na loptu.

U 64. minuti Tardelli je potvrdio pobjedu Brazila, kad je ostavljen sam na drugoj stativi samo podmetnuo glavu i poslao loptu u mrežu za konačnih 2:0.