BORUSSIA NA MUKAMA: / Dortmunđani se napromašivali, u uzvrat ulaze s minusom

U prvom susretu osmine finala Lige prvaka portugalska Benfica je u Lisabonu pobijedila Borussiju iz Dortmunda s 1-0 i stekla prednost pred uzvrat koji je na rasporedu 8. ožujka u Njemačkoj.

14.2.2017.
22:54
AFP, PATRICIA DE MELO MOREIRA

Jedini pogodak na utakmici postigao je Grk Konstantinos Mitroglou u 48. minuti, a napadač Borussie Pierre-Emerick Aubameyang je u 58. minuti promašio kazneni udarac.

NEZAPAMĆENI DEBAKL BARCELONE: /

Briljantni Parižani uništili Katalonce, Messi i društvo na rubu ispadanja iz Lige prvaka!

Aubameyang promašio penal

Sastav iz Dortmunda čeka teška zadaća u uzvratu za 14 dana jer su u Lisabonu Crno-žuti izgubili od momčadi koja je imala svega jedan udarac u okvir gola, a svoje brojne prilike nisu iskoristili.

Borussia je bila puno bolja momčad u prvom dijelu, ali niti Aubameyang, a niti Dembele nisu dobro reagirali u izglednim prilikama. Unatoč velikoj dominaciji njemačke momčadi, povela je Benfica u 48. minuti. Nakon udarca iz kuta Luisao je glavom prebacio do Mitrogloua, a ovaj je s dva metra pogodio mrežu.

U 58. minuti Aubameyang je promašio kazneni udarac nakon što je domaći igrač Fejsa igrao rukom u kaznenom prostoru. Gabonac je pucao po sredini gola, a vratar Ederson je to uspio obraniti.