BAYERNU POBJEDA U DERBIJU I VRH LJESTVICE: / Bavarcima ovakav doseg nije uspio nikad u povijesti

U derbiju desetog kola Bundeslige Bayern je na svojoj Allianz Areni svladao RB Leipzig s 2-0. Samo tri dana ranije Bavarci su izbacili Leipzig u šesnaestini finala Njemačkog kupa.

28.10.2017.
20:50

Ključni trenutak utakmice se dogodio u 13. minuti kada su gosti ostali s igračem manje jer je isključen branič Willi Orban.

JOŠ JEDAN DEBAKL BORUSSIJE: /

Dortmunđani imali dva gola prednosti pa ostali bez ijednog boda

James i Lewandowski za pobjedu

Pobjedu Bayernu donijeli su James Rodriguez pogotkom u 19. i Robert Lewandowski golom u 38. minuti.

Bayernu je ovo bila 27. uzastopna domaća utakmica u Bundesligi bez poraza (21 pobjeda, šest remija) što je serija kakvu slavni klub nije imao nikad u povijesti.

Bayern je ovom pobjedom preuzeo i vodstvo na ljestvici što može zahvaliti i Borussiji Dortmund koja je u ranijoj utakmici poražena na gostovanju kod Hannovera (2-4).