BALIĆ I 'ZOLJA' OSVOJILI ZAPREŠIĆ: / Hajduk isprao gorak okus poraza protiv Slovana

Nakon ispadanja iz Europe od Slovana (1:0, 0:1), Hajduk je u osmom kolu hrvatskog prvenstva svladao Inter iz Zaprešića s 2:0. Strijelci za Bijele bili su Balić u 5. i Ohandza u 69. minuti.

30.8.2015.
21:30
PIXSELL, Goran Stanzl

Hajdukovcima je još uvijek u mislima sraz s Slovanom, ma koliko god se trener Hajduka trudio sakriti stvari, kazavši kako se u "razgovorima vidjelo da je momčad dobro prebrodila stvari". Ipak, propuštena je velika prilika da se nakon pet godina posta izbori Europa.

'TAKAV JE NAŠ SVIT': /

Trener Hajduka prokomentirao sramotan potez oca Andrije Balića

No i ove sezone Europska liga ostala je samo san. Hajdukovcima je trebala jedna dobra partija i pobjeda kako bi isprali gorak okus poraza. Što su htjeli, to su i ostvarili.

Splićani su sjajno otvorili dvoboj u Zaprešiću i već u 5. minuti poveli s 1:0. Ohandza ili Frane Zolja, kako su ga odmilja prozvali navijači, probio je po desnoj strani, proigrao Tudora, koji je ostavio povratnu loptu za Balića, a Balić je odlično zabio s više od 20 metara.

Vlašić promašio jedanaesterac

Da je Nikola Vlašić imao više koncetracije i preciznosti, Hajduk je mogao voditi s 2:0 već nakon samo 6. minuta igre. No, Vlašić je promašio cijelu loptu koju je netom ranije Ohandzi obranio vratar Intera Posavec.

Hajduk je mogao udvostručiti vodstvo iz penala kojeg je izborio Fran Tudor u duelu s Komorskim. Udarac Vlašića obranio je Posavec i ostavio Inter u igri.

U 18. minuti Goran Milović je zabio pogodak, ali Ivan Bebek poništio ga je zbog prekršaja u napadu. Vlašić je u završnici prvog dijela i pogodio prečku. Nije išlo Vlašića večeras, a mogao je biti apsolutni junak ove utakmice.

Inter izgubio svaku nadu u 51. minuti

Interove nade u povratak rasplinule su se u 51. minuti zbog faula na Ohandzi kada su ostali bez Komorskog. Domaći su u 59. minuti pogodili stativu. Tukao je Mlinar iz kosa.

Ohandza je, naposljetku, stavio točku na i u 69. minuti nakon dubinske lopte Josipa Juranovića. Ohanzi je to prvijenac u prvoj hrvatskoj ligi.