NEMA VEZE, LEO: / Messi promašio penal, Raketa briljantnim potezom slomio Athletic

Na startu Primere, Barcelona se vratila na "mjesto nesreće", na San Mames gdje ju je nedavno, u prvoj utakmici španjolskog Superkupa Athletic svladao čak 4:0, a kasnije i osvojio taj trofej.

23.8.2015.
20:29

No, stvari nisu dobro krenule za Katalonce u ovom dvoboju. Leo Messi pokazao je kako sve češće griješi s bijele točke. Nakon vrlo upitnog jedanaesterca kojeg je iznudio Luis Suarez, Messijev udarac u 21. minuti obranio je vratar domaćih Gorka Iraizoz.

Obranio Messiju i Ronaldu

On je prvi vratar nakon Diega Alvesa, koji je obranio jedanaesterce Messiju i Cristianu Ronaldu.

Za Messija, to je 14 promašeni udarac s bijele točke u karijeri.

Rakitiću žuti karton

No, Barcelona je ipak došla do pobjede. Gol odluke postigao je Luis Suarez iz "strašnog" voleja u 54. minuti, na sjajnu asistenciju Jordija Albe s lijeve strane. Njega je, pak, izvanredno proigrao Ivan Rakitić.

Hrvatski reprezenativac zaradio je žuti karton, ali je na sredini terena presjekao "milijun" lopti i bio jedan od najboljih igrača Barcelone.