NAPOLI OSTAO STOPOSTOTAN: / Rog skoro postao tragičar, Ghoulam spasio Vatrenog

Nogometaši Napolija zadržali su stopostotni učinak u talijanskoj Serie A i nakon 6. kola zahvaljujući gostujućoj 3-2 (1-1) pobjedi na gostovanju kod novaka u ligi SPAL-a iz Ferrare.

23.9.2017.
20:20

Domaći su prvi došli u vodstvo preko Schiattarelle (13), no odmah nakon što se krenulo s centra Insigne (14) je uspio poravnati. Tih 1-1 stajalo je sve do 20-ak minuta prije kraja, a onda je Callejon (71) doveo Napoli u vodstvo. Niti gosti nisu dugo uspjeli držat prednost jer je Viviani (77) sjajno izvedenim slobodnim udarcem izjednačio na 2-2. Ipak, iznenađenje je spriječio Ghoulam (83).

Hrvatski reprezentativni veznjak Marko Rog igrao je za Napoli od 76. minute i skrivio slobodni udarac iz kojega je SPAL postigao drugi pogodak.

U prvoj utakmici 6. kola Roma je na Olimpijskom stadionu u Rimu svladala Udinese sa 3-1 (3-0). Domaći su pitanje pobjednika riješili u prvih 45 minuta preko Džeke (12) i El Shaarawyja (30, 45), dok je poraz gostiju ublažio Stryger Larsen (90). prethodno je Perrotti u 88. minuti zapucao 11-erac za Romu.

Andrija Balić je poraz Udinesea odgledao s klupe za pričuve dok Stipe Perica nije konkurirao za nastup.

Subotnji program zaključit će Juventus i Torino gradskim derbijem od 20.45 sati.