HOROR NA TERENU: / Mladi nogometaš Ajaxa srušio se tijekom utakmice, liječnici ga oživljavali nasred travnjaka

Nogometni svijet umalo je pogodila nova tragedija.

8.7.2017.
19:22
Screenshot: Daily Motion

Tijekom pripremne utakmice Ajaxa i Werdera iz Bremena 20-godišnji veznjak nizozemskog velikana Abdelhak Nouri u 72. minuti je legao na teren i počeo otežao disati. Igrači su zaustavili igru, a liječnici utrčali na teren i pružili mu prvu pomoć, izvještava Mirror.

Na mjestu se pristupilo oživljavanju, a nakon toga nesretni nogometaš je hitno prevezen u bolnicu u Innsbrucku i to helikopterom kako bi što prije dobio adekvatnu liječničku skrb.

Helikopter je sletio na travnjak i zdravstveno ga osigurao, a suigrači nesretnog nogometaša bili su u šoku. Neki su navlačili dresove preko glave jer nisu htjeli gledati scenu na travnjaku, prenose Englezi.

Svi su se jako zabrinuli, samo su čekali razvoj situacije. Nogomet je pao u drugi plan. Pred njihovim očima vodila se borba za život. Nakon ovog događaja, objavljene su i prve informacije o čemu se radilo i u kakvom je stanju Abdelhak Nouri.

"Radi se o srčanoj aritmiji. Sada je stabilno, ima normalne otkucaje. Spava", objavljeno je na društvenim mrežama.

Utakmica je bila prekinuta kod rezultata 2-1 za Werder i nije se nastavila. Ajax je poveo golom Cassierre u 21. minuti, u 46. je Eggestein izjednačio, a u 62. Kainz zabio za preokret i vodstvo njemačke momčadi.