LIGA PRVAKA: / Bivši igrač Rudeša i Vrapča kreirao senzaciju dana!

Nogometaši Maribora pobijedili su kazahstansku Astanu 1-0 u prvom susretu 2.

14.7.2015.
23:21
Pixsell, Marko Lukunić

Maribor je stigao do pobjede na stadionu Ljudski vrt golom Marka Šuler u petoj minuti utakmice. U dvoboju igranom u Sarajevu na stadionu Asim Ferhatović Hase poljski Lech je pobijedio 2-0 i praktički osigurao prolaz. Strijelci za goste bili su Hamalainen (40) i Thomalla (62). Za Sarajevo je cijeli susret odigrao hrvatski napadač Leon Benko, kao i stoper Tomislav Barbarić. Bivši igrač Dinama i Rijeke Mehmed Alispahić ušao je u igru u 66. minuti.

Najveće iznenađenje priredio je moldavski prvak Milsami Orhei koji je kao gost porazio bugarski Ludogorec 1-0. Pogodak odluke zabio je Alexandru Antoniuc u 41. minuti. Za Moldavce je cijeli susret odigrao hrvatski nogometaš Karlo Belak (24). Mladi Zagrepčanin je nakon odrađenog juniorskog staža u Dinamu branio boje Rudeša, Vrapča i Lučkog, a potom u veljači 2014. preselio u Moldaviju. Milsami je prošle sezone priredio senzaciju osvojivši naslov prvaka nakon višegodišnje dominacije Šerifa. Milsami je samo pet godina u Prvoj ligi, a sada je stigao i do iznenađenja u kvalifikacijama LP.

Norveški Molde je ostvario najuvjerljiviju pobjedu porazivši armenski Pjunik 5-0 uz po dva gola Elyounoussija (35, 44) i Kamare (84, 90+2). Među strijelce se upisao i Mostrom (90+5). Uvjerljiv je bio i albanski Skenderbeu porazivši sjevernoirski Crusaders 4-1. Steaua je na gostovanju u Slovačkoj pobijedila Trenčin 2-0, a gostujuću pobjedu ostvario je i finski HJK Helsinki protiv latvijskog Ventspilsa 3-1.