LEICESTER OSTAJE BEZ VODEĆE POZICIJE? / Chelsea se vratio iz mrtvih i na korak je do Europe

Vodeća momčad Premier lige Leicester City ispustila je dva boda u utakmici 28.

1.3.2016.
22:55

Leicester je na svom stadionu morao nadoknađivati zaostatak već u 11. minuti kada je JoseRondon primio prekrasan pas u kaznenom prostoru te je lakoćom gurnuo loptu u mrežu. Nakon toga krenuo je pritisak domaćina, a do izjednačenja su došli u 30. minuti.

DanielDrinkwater šutirao je iz daljine, lopta je na kraju pogodila nekoga te je promijenila smjer. BenFoster je bio nemoćan. U prvoj minuti sudačke nadoknade RiyadMahrez asistirao ja za Kinga.

WBA je početkom drugog poluvremena ipak uspio doći do izjednačenjea. CraigGardner je iz slobonog udarca s 20 metara zakucao loptu u rašlje. Leicester je stistkao do kraja utkamice, no ostali su bez dva važna boda.

Hiddinkova renesansa

Pravu renesansu odlaskom JoseaMourinha i dolaskom GuusaHiddinka doživljava Chelsea. Devet poraza u prvoj polovici prvenstva upisao je aktualni prvak, no od tada u 12 utakmica nisu izgubili niti jednom. Šest remija i šest pobjeda vratilo ih je utrku za pozicije koje vode u Europu.

Početak utakmice odmah je donio gol. EdenHazard upisao je prvu prvenstvenu asistenciju nakon 26. rujna i ogleda s Newcastleom, a RobertKenedyNune prekrasnim je udarcem s vrha 16-erca pogodio donji desni kut.

Chelsea je povećao u sudačkoj nadoknadi. BertrandTraore je asistirao za DiegaCostu, koji je lobao vratara JohnaRuddyja. Na taj način Brazilac je sudjelovao u deset golova u 2016. godini, više nego iti jedan drugi igrač u Premier ligi.

Zaigrao Pinto

U 68. minuti konačan rezultat postavio je Nathan Redmon. Bivši bek Dinama Ivo Pinto igrao je cijelu utakmicu za Norwich.

U ostalim utakmicama Everton je slavio na gostovanju kod Aston Ville (3:1), Bournemouth je bio bolji od Southamoptona (2:0), dok su Sunderland i Crystal Palace odigrali 2:2.