ZADRANI PALI U BEOGRADU: / Neobjašnjivo propadanje u trećoj četvrtini uništilo snove o senzaciji

Nakon 15 odigranih susreta i Zadar i Partizan imaju po sedam pobjeda i osam poraza.

4.1.2018.
20:12
Dino Stanin/PIXSELL

Košarkaši Zadra u susretu su 15. kola regionalne ABA lige izgubili na gostovanju u Beogradu od Partizana s 87-95 (18-20, 23-18, 22-39, 24-18). Po Zadrane je kobna bila treća četvrtina, nakon što su na poluvrijeme otišli s prednosti 41-38 dopustili su domaćima da za samo tri minute ostvare seriju 15-3 kojom su preokrenuli rezultat u svoju korist i poveli s 53-44. Zadarsko propadanje u trećem dijelu nastavilo se sve do 28. minute kada je Partizan imao 19 koševa razlike (70-51).

Sumnjivi prekršaj riješio sve dvojbe

Ipak minutu i pol prije kraja Zadar se uspio primaknuti na 91-85 uz napad, ali je tada Preston Knowles bio neprecizan da bi u sljedećem napadu Partizana dosuđen sumnjivi prekršaj Domagoja Vukovića na Đorđu Gagiću nakon kojeg je Vuković zbog prigovora dobio i tehničku pogrešku pa su domaći iskoristili tu situaciju za bijeg na 95-85.

Joshua Bostic je s 27 koševa bio najefikasniji kod Zadra, dok je Nigel Williams-Goss ubacio 22 poena za Partizan. Nakon 15 odigranih susreta i Zadar i Partizan imaju po sedam pobjeda i osam poraza.