NBA LIGA

WADE SLOMIO BOGDANOVIĆA: Hrvatski košarkaš nemoćan protiv sjajnog driblinga i savršenih Bullsa

Košarkaši Chicago Bullsa i Atlanta Hawksa i dalje su savršeni na otvaranju sezone u NBA ligi te uz aktualne prvake Cleveland Cavalierse jedine neporažene momčadi Istočne konferencije nakon uvodne tri utakmice.

Bullsi su svoj niz nastavili na gostovanju kod Brooklyn Netsa pri čemu su slavili uvjerljivu 118-88 pobjedu nošeni učincima Jimmyja Butlera (22 poena), Nikole Mirotića (16, deset skokova, tri blokade) i Dwyanea Wadea koji je ubacio dvanaest koševa, među kojima i ovaj u kojem je Bojan Bogdanović ostao izgubljen:

Upravo je hrvatski košarkaški reprezentativac, koji je odigrao dvadeset minuta susreta, bio napadački najučinkovitiji u redovima Netsa koji su sad na omjeru od pobjede i tri poraza. Ubacio je Bogdanović 15 poena (šut 5-11, trica 2-4) i uhvatio tri lopte pod obručima.

Hawksi su sa 106-95 bili bolji od Sacramento Kingsa uz 18 koševa, jedanaest skokova i četiri blokade Dwighta Howarda. U redovima poražene momčadi najviše je pokazao Rudy Gay, strijelac 22 poena.

Savršeni su na Zapadu lige Los Angeles Clippersi koji su do treće pobjede u isto toliko utakmica stigli 116-98 slavljem protiv Phoenix Sunsa za koje je Dragen Bender u nešto manje od sedam minuta ostvario učinak od dvije asistencije, skoka i osvojene lopte. Iz jedinog šuta na utakmici nije se upisao među strijelce. Chris Paul (24 poena, osam asistencija) i Blake Griffin (21 koš, pet skokova i asistencija) istaknuli su se kod pobjednika.

Spomenimo i da su Toronto Raptorsi nošeni izvedbama DeMara DeRozana (33 poena, pet skokova) i Kylea Lowryja (29 koševa, pet skokova, sedam asistencija) svladali Denver Nuggetse, a bilo je 105-102. Jusuf Nurkić sa 13 poena, 18 skokova i pet blokiranih šuteva bio je prvo ime poraženog sastava.