VELIKA HRVATSKA NOĆ: / Šarić odigrao najbolju utakmicu u NBA karijeri, briljirao i Bogdanović

Dario Šarić upisao je treći double-double ove sezone, zabivši 21 koš uz 12 skokova u porazu Philadelphia 76ersa od Boston Celticsa (106-107) u NBA ligi.

4.12.2016.
10:24
AFP, Mitchell Leff

U porazu Brooklyn Netsa od Milwaukeeja (103-112) najučinkovitiji je bio Bojan Bogdanović s 24 koša, dok je Dragan Bender u porazu Phoenix Sunsa od Golden State Warriorsa (109-138) zabio deset koševa.

'Osjećao je igru'

Šarić je odigrao još jednu sjajnu utakmicu, upisao je još jedan double-double, treći ove sezone, zabivši 21 koš i ugrabivši 12 skokova te dvije asistencije i jednu ukradenu loptu u 27 minuta koliko je proveo na terenu. Unatoč tome, njegovi 76ersi su tijesno sa 106-107 izgubili od Bostona. Celticse su predvodili Isaiah Thomas i Avery Bradley. Thomas je ubacio 37 koševa, a Bradley 20.

"Više sam se pripremao za ovu utakmicu. Igrao sam loše zadnjih pet ili šest utakmica. Sada ću dati sve od sebe da igram najbolje što mogu i pokušat ću pomoći momčadi", kazao je nakon utakmice Šarić.

"Pred kraj je odigrao stvarno dobro. Osjećao je igru. Mislim da mu je to najbolja utakmica u 76ersima", kazao je nakon utakmice trener Brown.

Netsi se vratili pa pali

Bojan Bogdanović je bio najučinkovitiji u porazu svojih Brooklyn Netsa od 103-112 od Milwaukee Bucksa. Netsi su uspjeli nadoknaditi zaostatak od 16 koševa iz treće četvrtine, ali ipak nisu uspjeli pobijediti Buckse. Gubeći 16 razlike, Netsi nisu odustajali i dobili su treću četvrtinu s 32-25 tako da su na početku zadnje četvrtine zaostajali samo tri koša. Sean Kilpatrick ih je predvodio u trećoj četvrtini, zabivši u tom dijelu utakmice 13 od svojih ukupno 19 koševa.

Par trica Brooka Lopeza doveo je Netse na 94-92 u zadnjoj četvrtini, ali su Bucksi na to odgovorili serijom 11-1 i poveli sa 103-95 pred kraj utakmice i preuzeli kontrolu nad igrom do kraja. Zadnja četvrtina je donijela 12 izmjena vodstva prije nego su se Bucksi odvojili. Netsi su u drugom poluvremenu zabili 63 koša.

Bogdanović je u 32 minute zabio je 24 koša uz dva skoka i tri asistencije. Amerikanac s hrvatskom putovnicom Justin Hamilton je odigrao 18 minuta, ali bez pogodaka. Netsi su ograničili Giannisa Antetokounmpa na 16 koševa, dok je najbolji strijelac Bucksa bio John Henson s 20 pogodaka.

Odlični Bender

Golden State Warriorsi su uvjerljivo sa 138-109 pobijedili Phoenix Sunse. Do pobjede ih je odveo Stephen Curry s 31 pogotkom, dok je Klay Thompson ubacio 27, a Kevin Durant 20. Kod Sunsa najbolji je bio Eric Bledsoe s 27 pogodaka, a Devin Booker je dodao 20 koševa. Dragan Bender je odigrao 24 minute i u tom je vremenu zabio deset koševa uz četiri skoka i jednu asistenciju.

Toronto Raptorsi su sa 128-84 pobijedili Atlanta Hawkse i ta pobjeda sa 44 razlike najveća je u povijesti kluba. DeMar DeRozan zabio je 21 koš za pobjedu, a Kyle Lowry je dodao 17 za Toronto.

REZULTATI:

Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets 112-103 Charlotte Hornets - Minnesota Timberwolves 120-125 (produžetak) Toronto Raptors - Atlanta Hawks 128-84 Philadelphia 76ers - Boston Celtics 106-107 Memphis Grizzlies - Los Angeles Lakers 103-100 Dallas Mavericks - Chicago Bulls 107-82 Utah Jazz - Denver Nuggets 105-98 Portland Trail Blazers - Miami Heat 99-92 Golden State Warriors - Phoenix Suns 138-109