UVJERLJIVA CIBONA: / Serijom 15-0 riješili pitanje pobjednika protiv Krke

Do važne pobjede u 13. kolu košarkaške ABA lige stigli su Cibonini igrači uvjerljivom pobjedom protiv Krke. U konačnih 88-65 ugrađen je novi double-double ugradio Ante Žižić.

11.12.2016.
14:36

Bila je ovo treća uzastopna pobjeda zagrebačke momčadi u natjecanju, a sve je riješeno bilo već na poluvremenu utakmice na koje se otišlo pri rezultatu 48-31 za domaćina ogleda. Činjenica da je slovenska momčad bila prisiljena igrati bez svog prvog strijelca Marka Lukovića dodatno je pomogla sastavu Cibone u kojoj je napadački najraspoloženiji bio Željko Šakić sa 16 poena, šest skokova, četiri asistencije. Dominique Elliott je ubacio 15 za poraženu momčad.

Utakmica u kojoj je Žižić imao učinak od deset poena i jedanaest uhvaćenih lopti prelomljena je u drugoj četvrtini serijom domaćina 15-0 nakon koje je Cibona povela 43-24.

Ovoj zagrebačkoj momčadi bila je ovo deveta pobjeda te uz četiri poraza sada zauzimaju četvrto mjesto poretka. Krka na sedmom mjestu ima omjer 5-8.