TEŽAK PORAZ NA OTVARANJU: / Hrvatski prvak potopljen u prvoj utakmici Eurokupa

Košarkaši Cedevite porazom su otvorili natjecanje u skupini A Eurokupa.

12.10.2016.
22:58

Već na poluvremenu utakmice domaćin je uživao 20 koševa prednosti i pitanje pobjednika bilo je zaključeno. Kyle Kuric, 27-godišnji Amerikanac slovačkih korijena, bio je nerješiva zagonetka za momčad Cedevite pa je u nepune 23 minute napunio gostujući koš s 25 poena, dok je Pablo Aguilar dodao 13. Hrvatski reprezentativac Darko Planinić ubacio je 12 koševa za pobjednički sastav.

U redovima Cedevite Scotty Hopson postigao je 23, a Miro Bilan 16 poena uz osam skokova.

U drugom susretu skupine Lietkabelis Panevezys je kod kuće slavio protiv skopskog MZT-a s 90-89. Slobodan je bio ruski Nižnij Novgorod, a u 2. kolu 19. listopada Cedevita dočekuje litvanski sastav. Četiri prvoplasirane momčadi iz svake skupine ulaze u TOP 16.