ŠIBENIK SRUŠIO CIBONU U DRAMATIČNOJ UTAKMICI: / Baldekin svjedočio sjajnoj predstavi svojih košarkaša

U derbiju 6. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Šibenik je na svom terenu svladao Cibonu sa 73-71 (23-12, 21-21, 18-18, 11-20).

12.11.2017.
19:10
Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Šibenčani su vodili tijekom čitavog susreta, utakmicu su otvorili s prednosti 21-7, a sredinom treće četvrtine imali i najvećih 19 razlike (60-41), no Cibona se u posljednjih 10 minuta uspjela vratiti i susret je ostao otvoren do samoga kraja te je Karlo Uljarević imao otvoreni šut za tricu i pobjedu Cibone pet sekundi prije kraja. Ipak, njegov pokušaj nije prošao kroz obruč, loptu je potom uhvatio Luka Žorić koji nije stigao šutirati za eventualni produžetak.

SUBOTIĆ VIŠE NIJE TRENER CIBONE: Njegov odlazak posljedica je crnog niza i sukoba s ponajboljim igračem

Inače, Cibona je kod rezultata 70-69 u 39. minuti imala dva napada za preuzimanje vodstva koja nije iskoristila da bi kapetan Šibenika Domagoj Šarić svojom šestom tricom odveo svoju momčad do prednosti 73-69 minut prije kraja.

Bašić je sa 20 koševa bio najefikasniji kod Šibenika, a Žorić sa 14 ubačaja kod Cibone.

Šibenik je tako ostao neporažen u prvenstvu, sada ima omjer pobjeda i poraza 5-0 uz utakmicu manje, dok je Cibona pala na 3-2 uz također utakmicu manje.

Na vrhu je Cedevita sa 6-0.