NBA LIGA

ŠARIĆ VRLO DOBAR U TEŠKOM PORAZU OD PRVAKA: Dario je bio razigran, ali protiv zvjezdanog trojca nije išlo

Aktualni NBA prvaci, košarkaši Golden Statea, nadigrali su pred svojim navijačima Philadelphija 76erse (135-114) u čijim je redovima vrlo dobru utakmicu odigrao naš Dario Šarić.

Hrvatski reprezentativac je bio u početnoj petorci, na parketu je proveo 27 minuta, a dvoboj je zaključio s 14 poena (šut iz igre 6-11, trice 2-4), po tri skoka i asistencije te po jednom blokadom i ukradenom loptom. Najbolji je strijelac Philadelphije bio J.J. Reddick sa 17 koševa, dok su Warriorse predvodili Kevin Durant s 29, Klay Thompson s 23 i Stephen Curry s 22 poena.

Solidno izdanje Bendera

Phoenix Sunsi našeg Dragana Bendera su sa 118-110 bili bolji od Minnesota Timberwolvesa, a do pobjede su ih odveli Devin Booker i i T.J. Warren s po 35 koševa svaki. Bender je igrao 18 i pol minuta te ostvario učinak od osam koševa (šut iz igre 3-8, trice 2-5) i jedne asistencije.

Orlando Magic je izgubio na gostovanju kod Denvera (107-125), uz skroman učinak našeg Marija Hezonje u poraženoj momčadi. Dubrovčanin je na parketu proveo samo pet i pol minuta te upisao jedan poen i jedan skok. Najbolji u redovima Orlanda bio je Marreese Speights koji je utakmicu završio s 19 koševa, dok je Denver  predvodio Jamal Murray sa 32 poena.

Žižić i Zubac bez prilike

Cleveland Cavaliers su sa 111-104 pobijedili Dallas Maverickse, uz 29 koševa i 15 skokova Kevina Lovea. LeBron James je dodao 19 poena i 11 skokova, a naš Ante Žižić nije ulazio u igru.

Los Angeles Lakersi su izgubili na gostovanju kod Milwaukee Bucksa s 90-98. kod kojih je najbolji strijelac bio Giannis Antetokounmpo sa 33 pogotka. Najučinkovitiji kod Lakersa bio je Kyle Kuzma s 21 poenom i 11 skokova, a naš Ivica Zubac nije igrao. Pobjednike je predvodio Giannis Antetokounmpo s 33 koša.